Західне міжрегіональне управління з питань виконання
кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції
79005 м. Львів, вул. Архипенка, 1 (0322) 97-68-86
Також дивіться новини www.facebook.com/kvs.gov.ua
05.03.2015

Будинок, у якому розміщене управління ДПтС України у Львівській області, побудований за часів Австро-Угорської імперії, у 1915 році, в якому були розміщені казарми для австро-угорської кінної армії. У листопаді 1918 року в зазначеній будівлі знаходились казарми війська Польського і до початку Другої світової війни. З 1940 по 1943 роки у будівлі була розміщена німецька комендатура. Після визволення Львова від німецьких військ, з 1943 року – розміщались війська НКВС, в подальшому міліція.

Державна пенітенціарна служба України у Львівській області налічує вісім виправних закладів закритого типу, серед яких представлені всі рівні безпеки. Зокрема, на Львівщині розміщено :

1) одна установа мінімального рівня безпеки Миколаївська виправна колонія (№ 50), розміщена в Миколаївському районі с. Заклад, створена в 1967 році як лікувально-трудовий профілакторій.

2) чотири установи середнього рівня безпеки, а саме :

Личаківська виправна колонія №30, розташована за адресою: місто Львів, вулиця Шевченка, 156. Вказана колонія організована в червні 1947 року на базі Пересильної тюрми ВВТК УМВС у Львівській області» під назвою Установа п/с ЯА-128/30.

Дрогобицька виправна колонія №40, розташована в м. Дрогобич, вул. Трускавецька, 77. Споруда установи побудована ще за часів Австро-Угорщини, одразу як в’язниця. Протягом всієї своєї історії використовувалась в якості установи виконання покарань.

Львівська виправна колонія №48,розташована у м. Львові за адресою вул. Хуторівка, 2. Збудована в 1946 році, як дитяча виправна колонія.

Держівська виправна колонія №110,розміщена в с. Держів Миколаївського району. Свою діяльність розпочала в 1983 році в якості установи виконання покарань загального режиму для тримання жінок.

3) одна установа максимального рівня безпеки - Сокальська виправна колонія №47, розміщена в с. Жвирка Сокальського району. Колонія створена в 1958 року на базі уже існуючого на той час Будинку інвалідів. На території установи знаходиться споруда монастиря, яка є історичною пам’яткою та постраждала в результаті пожежі в 2012 році.

4) Самбірський виправний центр (№ 121), знаходиться за адресою м. Самбір вул. Івана Франка, 4. Установа створена на базі виховної колонії, котра знаходилась в цьому ж приміщенні до жовтня 2014 року. Приміщення колонії збудоване ще за часів Австро – Угорщини, одразу як заклад виконання покарань.

5) Львівська установа виконання покарань (№ 19). Установа створюється шляхом перепрофіляції слідчого ізолятора з міжобласною соматичною лікарнею для засуджених. Приміщення знаходиться фактично в центрі м. Львова, за адресою вул. Городоцька, 20. Розміщується на території збудованого в 1614 році «Монастиря Бригідок». В якості закладу виконання покарань використовується з 1782 року по даний час.

До складу органів управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області входять 32 територіальних підрозділи кримінально-виконавчої інспекції, на обліку в яких перебуває майже 5 тисяч засуджених до кримінальних покарань не пов’язаних з позбавленням волі.

версія для друку
Начальник управління
Дзюдзь
Михайло Семенович
Розширений пошук »