28 лютого 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
Протягом ІІ півріччя 2011року зупинено зростання показників смертності та летальності у медичних закладах виправних установ Вінниччини 22.11.2011  |  Вінницька область

Нещодавно на базі міжобласної багатопрофільної лікарні при Стрижавській виправній колонії (№81) було проведено нараду з начальниками лікувально-профілактичних закладів установ виконання покарань Вінницької області. На порядок денний були винесені такі питання: підбиття підсумків роботи медичної служби за 10 місяців 2011 року; профілактика смертності у виправних установах; робота спеціальної лікарської комісії управління ДПтС у Вінницькій області; порядок прийому, обліку та списання медичних препаратів, що надходять від родичів засуджених; порядок ведення медичної документації відповідно до затверджених форм. Керував зібранням заступник начальника управління з ресурсного забезпечення Олександр Гудзь, який зауважив на постійному здійсненні медичного контролю за станом здоров’я засуджених шляхом проведення регулярних медичних оглядів і обстежень,  а також на проведенні лікувально-оздоровчих заходів, спрямованих на підтримання працездатності і збереженні здоров’я осіб, що перебувають у місцях позбавлення волі.


Олександр Кліпацький, начальник сектору охорони здоров’я управління, у своїй доповіді зазначив, що завдяки вжитим заходам на виконання плану профілактики смертності в установах виконання покарань Вінницької області було зупинено зростання показників смертності та летальності протягом ІІ півріччя 2011року. У зазначений період в медичних частинах установ області налагоджено роботу щодо раннього виявлення хворих засуджених, що формально підпадають під дію статті 84 ч. 2 КК України, та подальшого їх направлення до міжобласної багатопрофільної лікарні при Стрижавській виправній колонії (№81). Також покращено дієву співпрацю з органами прокуратури та суду щодо скорочення строків розгляду матеріалів на звільнення засуджених за ст.408 КПК України – звільнення від подальшого відбування покарання у зв’язку з важкою хворобою.  


Під час заходу було здійснено обхід лікарні, у ході якого всі учасники мали можливість побачити умови, в яких надається медична допомога засудженим,  операційні, палати та нове медичне обладнання, що надійшло до закладу з центральної бази забезпечення ДПтС України. Начальник лікарні Сергій Літвінчук розповів про те, що сьогодні в лікарні при фіброгастродуоденоскопії застосовується цифровий метод обробки зображення з наступним консультуванням у фахівців Вінницького національного медичного університету імені. М.І.Пирогова.
Протягом 2011 року закладами охорони здоров’я установ виконання покарань Вінницької області отримано медичної апаратури на загальну суму 1005,39 тисяч гривень (2 апарати ЕКГ, 2 бінокулярних мікроскопи, 5 сухоповітряних стерилізаторів, 1 фотоелектрокалориметр тощо).


У ході засідання були визначені першочергові завдання, які на сьогодні є важливими, а саме: збереження здоров’я засуджених; розробка та проведення лікувально-профілактичних заходів з метою найменшої втрати працездатності осіб, що відбувають покарання; пропаганда медичних та гігієнічних знань серед цих осіб з метою формування у них навичок здорового способу життя.

 

 

 

http://www.kvs.gov.ua/punish/img/publishing/?id=94044

 

http://www.kvs.gov.ua/punish/img/publishing/?id=94045

 

 

 

http://www.kvs.gov.ua/punish/img/publishing/?id=94046

 

http://www.kvs.gov.ua/punish/img/publishing/?id=94047

 

http://www.kvs.gov.ua/punish/img/publishing/?id=94048

 

Ірина ШАПОВАЛОВА,
старший інспектор (по взаємодії із ЗМІ та зв’язках з громадськістю)
управління Служби у Вінницькій області

 

версія для друку
Розширений пошук »