27 червня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
20.06.2012

За ініціативи Ананьївського райпідрозділу КВІ, що на Одещині, відбувся круглий стіл «Праця – це життя, життя – це праця»

15 червня поточного року на базі Ананьївського районного центру зайнятості за ініціативою Ананьївського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції відбувся круглий стіл на тему: «Праця – це життя, життя – це праця» між спеціалістами центру зайнятості та працівниками підрозділу кримінально-виконавчої інспекції за участю осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, які перебувають на обліку в інспекції. На запланованому заході були присутні начальник Ананьївського районного центру зайнятості Непомящий І.І., спеціаліст центру зайнятості Рєзнікова Л.В., начальник Любашівського міжрайвідділу кримінально-виконавчої інспекції підполковник внутрішньої служби Тимченко В.Б., а також засуджені, що перебувають на обліку в райпідрозділі КВІ.

Основним питанням, яке обговорювалось учасниками «круглого столу», було питання стану працевлаштування та трудової зайнятості осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Проблемою у працевлаштуванні осіб, які перебувають на обліку в кримінально-виконавчій інспекції, є відсутність у деяких робітничої кваліфікації, професії, паспорту та інших документів. У відновленні втрачених документів цим особам надається відповідна допомога.

З метою запобігання та зниження рівня рецидивної злочинності серед осіб цієї категорії необхідні додаткові заходи щодо закріплення виправного впливу, викорінення у засуджених антисуспільних поглядів і переконань, усунення умов, що сприяють їх поверненню на злочинний шлях. Можливість їхнього працевлаштування суттєво знижує рівень повторної злочинності. Отримання професії, оформлення необхідних документів, проведення лекцій, семінарів та бесід з засудженими особами – все це підвищує вірогідність того, що засуджені відмовляться від протиправного життя.

Начальник Ананьївського центру зайнятості Непомящий Іван Іванович довів до присутніх інформацію про спектр послуг, який надається центром зайнятості, вказав на існуючі проблеми у працевлаштуванні через відсутність професійної освіти, повідомив про можливість навчання на базі Одеського центру професійно-технічної освіти. Засудженим були роздані буклети різноманітної інформації щодо вирішення проблем у працевлаштуванні.

Між Ананьївським районним підрозділом кримінально-виконавчої інспекції та Ананьївським районним центром зайнятості з метою забезпечення участі звільнених від відбування покарання з випробуванням в суспільно-корисній праці укладена угода про взаємодію, відповідно до якої засудженим особам надається допомога у працевлаштуванні, набутті робітничої кваліфікації.

При постановці на облік обов’язково з’ясовується наявність у засуджених робочої спеціальності, потреба в її набутті. Проводяться відповідні роз’яснювальні бесіди, у разі необхідності засуджені направляються до центрів зайнятості населення, їм надаються адреси підприємств та професійно-технічних навчальних закладів.

На стенді наочної інформації, який розміщений в підрозділі КВІ, систематично відновлюється список вакантних посад, який надається центром зайнятості населення. У своїх поясненнях засуджені власноруч засвідчують про те, що вони можуть звернутися за допомогою в працевлаштуванні до районного центру зайнятості.

Станом на 14.06.2012р. в Ананьївському районному підрозділі КВІ перебуває 129 осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Як результат співпраці: у поточному році з 54 осіб, які отримали направлення до центрів зайнятості населення, 14 працевлаштувались, 2 направлені до учбових закладів для отримання робочої професії.

Все це сприяє становленню засуджених на шлях виправлення, підвищенню соціальної захищеності, створенню умов для розвитку соціально-корисних якостей.

Тому, спектр взаємодії підрозділів кримінально-виконавчої інспекції буде надалі розширятись, спільними зусиллями з громадськими, державними організаціями будемо шукати шляхи взаємодії з питань ресоціалізації різних категорій засуджених та надання їм допомоги. Це буде сприяти зменшенню рівня рецидивної злочинності серед осіб, засуджених до покарань без позбавлення волі.

Володимир Тимченко,
начальник Любашівського міжрайвідділу
кримінально-виконавчої інспекції
УДПтСУ в Одеській області,
підполковник внутрішньої служби

версія для друку
Розширений пошук »