23 квiтня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
17.01.2014
Державна пенітенціарна служба України

Умови тримання засудженої Ю. Тимошенко відповідають міжнародним вимогам, - комісія

Сьогодні відбулось засідання комісії Качанівської виправної колонії (№ 54) з розгляду питань щодо пом’якшення умов тримання засуджених.

Під час засідання, за участі самої засудженої Ю.Тимошенко та її захисників, члени комісії розглянули питання щодо можливості переведення засудженої до дільниці соціальної реабілітації.

Комісія прийняла рішення відмовити засудженій Ю.Тимошенко у переведенні її до дільниці соціальної реабілітації.

Зокрема, за словами члена комісії Оксани Кошлич, приймаючи зазначене рішення комісія враховувала висновки українських та німецьких лікарів, відповідно до яких засудженій Ю.Тимошенко було продовжено курс реабілітації в умовах стаціонару.

"Також було взято до уваги той факт, що засуджена, згідно колегіального рішення Міжнародної медичної комісії, з травня 2012 і по теперішній час перебуває у медичному закладі. Умови її тримання у цьому медичному закладі відповідають міжнародним вимогам. І це підтверджує рішення Європейського суду з прав людини", - зазначила Оксана Кошлич.

Загалом, якщо переглянути зміст статей Кримінально-виконавчого кодексу України, пояснила член комісії, то з них чітко випливає, що можливість переведення до дільниці соціальної реабілітації стосується лише працюючих засуджених.

"Праця засудженої Ю. Тимошенко сьогодні на законних підставах на підприємствах колонії неможлива. Крім того вона офіційно письмово відмовилася від виконання режимних вимог пенітенціарної установи та праці ще у 2012 році", - сказала Оксана Кошлич.

Також вона нагадала, що засуджена Ю. Тимошенко в умовах колонії за весь час відбування покарання перебувала лише 3 місяці.

"Все решта – це перебування у спеціально облаштованому медичному блоці. Тому, з огляду на всі вищеперераховані чинники комісія сьогодні і прийняла рішення про відмову у переведенні засудженої Ю. Тимошенко до дільниці соціальної реабілітації", - підсумувала Оксана Кошлич.

Прес-служба ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »