23 травня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
31.03.2014
Державна пенітенціарна служба України

«Умови для переведення засуджених з Криму є. Але засуджені перебувають там на законних підставах», - Голова ДПтС України С.Старенький

Сьогодні, 31 березня, в апараті ДПтС України відбувся брифінг Голови Державної пенітенціарної служби України Сергія Старенького щодо організації діяльності органів та установ відомства на території Криму.

Очільник Служби спростував твердження, яке наразі активно поширюється у багатьох засобах масової інформації, про те, що більшість осіб, які утримуються в пенітенціарних установах на території АР Крим, є жителями інших областей України. На підтвердження неправдивості цієї інформації він апелював мовою цифр.

Зокрема, С. Старенький повідомив, що на даний час на території АР Крим у Сімферопольському слідчому ізоляторі утримується 1086 осіб, у трьох установах виконання покарань – 2181 засуджених, з яких 51 засуджений є громадянином держав-учасниць СНД (в тому числі 25 – громадяни Російської Федерації), 2033 особи до засудження проживали в АР Крим і менше 100 осіб – родом з інших областей України.

За інформацією Сергія Євгенійовича, на даний час харчування та комунально-побутове забезпечення усіх категорій ув’язнених в Криму забезпечується в повному обсязі відповідно до норм, встановлених законодавством України. Запасів продуктів харчування (борошна, круп) вистачить на 2 місяці, риби та м’ясопродуктів – щонайменше на 10 днів. Вирішується питання щодо безперебійного поповнення запасів продуктів харчування.

При цьому С. Старенький акцентував увагу присутніх на тому, що відповідні витрати здійснюються за кошти державного бюджету України.

Враховуючи той факт, що в установах виконання покарань в інших областях України відбувають покарання ще 5,5 тисяч осіб, які до засудження проживали в АР Крим, в апараті ДПтС України було організовано цілодобову роботу «гарячої телефонної лінії», зателефонувавши куди родичі засуджених можуть отримати вичерпну інформацію щодо законодавчого визначення особливостей утримання в пенітенціарних установах, порядку переведення чи рішень керівництва Служби з певних питань діяльності.

Так, за інформацією Голови ДПтС України, засуджених зазначеної категорії найбільше хвилюють питання підтримки соціальних зв’язків із родичами, які, ймовірно, можуть стати громадянами іншої держави.

Разом з тим, С. Старенький повідомив, що вживаються різні заходи для максимального інформування усіх осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі, про порядок надання побачень та отримання передач, законодавче визначення підстав для набуття громадянства тощо.

Окрім того, очільник відомства наголосив, що в Криму тримаються засуджені за вироками судів України відповідно до кримінально-виконавчого та кримінально-процесуального законодавства нашої держави. Відповідно, будь-які заяви про звільнення цих засуджених, окрім підстав, визначених статтею 152 Кримінально-виконавчого кодексу України, є незаконними.

Наразі жодних офіційних звернень від уповноважених міністерств чи дипломатичних представництв Російської Федерації до ДПтС України щодо правового врегулювання зазначених вище питань не надходило. Однак, у разі прийняття рішень на державному рівні, Державна пенітенціарна служба України готова до переведення засуджених з Криму до установ виконання покарань відповідного рівня безпеки. Вільних місць та кадрового резерву для цього є достатньо, - запевнив С. Старенький.

Щодо підтримки співробітників відомства, Сергій Євгенійович поінформував учасників заходу, що в пенітенціарних установах та підрозділах кримінально-виконавчої інспекції Криму працює понад тисячу пенітенціаріїв. Троє з них виявили бажання уже зараз перевестися для подальшої служби в інші області України. Їм буде надано відповідні посади та вирішуватимуться питання житлово-комунального забезпечення.

За словами очільника відомства, для моніторингу стану справ в АР Крим та оперативного реагування на зміни й актуальні питання діяльності підпорядкованих органів та установ в апараті ДПтС України було створено відповідний штаб на чолі з першим заступником Голови ДПтС України Віталієм Ошовським.

Відповідаючи на запитання журналістів, С. Старенький висловив своє ставлення і щодо неоднозначної позиції Російської Федерації, представники якої активно заявляють про пропозиції засудженим зазначених установ громадянства їхньої держави, при цьому попередньо не спитавши їхнього волевиявлення в рамках так званого «референдуму», який нещодавно проводився в Криму.

На всі запитання Голова ДПтС України дав вичерпні відповіді та подякував журналістам за об’єктивне висвітлення подій, які мають місце в нашій державі.

Прес-служба ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »