21 травня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
19.11.2014
Державна пенітенціарна служба України

Питання дотримання прав засуджених у Бердичівській виправній колонії управління ДПтС України в Житомирській області (№ 70) стало темою прес-конференції в ІА «Інтерфакс-Україна»

Сьогодні, 19 листопада, директор департаменту охорони, нагляду і безпеки, режиму та контролю над виконанням судових рішень Державної пенітенціарної служби України Микола Ільтяй взяв участь у прес-конференції, яка відбулась в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна» та стосувалася останніх подій у Бердичівській виправній колонії управління ДПтС України в Житомирській області (№ 70).

Ініціатори заходу – представники Харківської правозахисної групи та адвокат одного із засуджених, який наразі відбуває покарання у зазначеній установі, висловили власну думку щодо подій, які відбувалися в Бердичівській виправній колонії (№ 70) 12 листопада 2014 року, коли нібито під час проведення обшуку було жорстоко побито засуджених, а також, за їхніми словами, розповсюджувалось друковане видання сепаратистського спрямування.

Як зазначив директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров, з метою з’ясування усіх обставин даної справи та захисту прав засуджених правозахисники спільно з представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили моніторинговий візит до установи, після чого вимагають детального розслідування усіх фактів того дня.

В свою чергу, Микола Петрович поінформував присутніх про принципову позицію керівництва Служби щодо подій, які мали місце в цій установі протягом останніх трьох тижнів, вжиті заходи реагування, зокрема відсторонення від виконання обов’язків начальника цієї колонії та управління ДПтС України в Житомирській області.

Він також повідомив, що на даний час триває службове розслідування причин інциденту в Бердичівській виправній колонії (№70), за результатами якого винні посадові особи будуть притягнуті до відповідальності.

«Останнім часом ситуація у нас почала поліпшуватися, але настав час виправної колонії № 58 - її почали розхитувати, потім була колонія №70. До нас надходить оперативна інформація, що окремі сили хочуть використовувати в цей важкий для нашої держави час установи покарань як «п'яту колону», щоб вони «палали полум'ям», і держава залучала для вирішення цих питань сили», - сказав він.

При цьому М. Ільтяй запевнив, що «у нас є досвід у цій роботі, ми цього не допустимо - у нас є як патріотично налаштований персонал, так і, до речі, засуджені, які написали масу заяв, щоб їх направили в зону бойових дій».

У рамках прес-конференції він дав відповіді на всі озвучені питання представників засобів масової інформації та правозахисників і запевнив, що дії більшості співробітників відомства були правомірними та адекватними поведінці засуджених, які порушують режимні вимоги.

Прес-служба ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »