21 травня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
02.12.2014
Державна пенітенціарна служба України

Інформація про заходи реагування щодо подій у Замковій виправній колонії управління ДПтС України в Хмельницькій області (№ 58)

Як уже повідомлялося, 21 листопада 2014 року в Замковій виправній колонії управління ДПтС України в Хмельницькій області (№ 58) під час роздачі сніданку 195 засуджених відмовились від вживання їжі, що готується в їдальні установи. Станом на 24 листопада кількість таких осіб зросла до 260-и.

У період з 24 по 28 листопада 2014 року працівниками апарату ДПтС України спільно з представником Генеральної прокуратури України здійснено виїзд до зазначеної колонії з метою з’ясування причин та умов відмови засудженими від прийняття їжі, що готується в їдальні установи.

У ході перевірки здійснено обхід всіх об’єктів установи, а також проведено прийом засуджених з особистих питань.

В результаті вжитих заходів встановлено, що значна кількість засуджених, які відмовилися від прийняття їжі, є злісними порушниками режиму відбування покарання та перебувають на оперативно-профілактичному обліку в установі як особи, схильні до злісної непокори вимогам адміністрації та дій, що дезорганізують роботу установи.

Також було встановлено, що засуджені вимагають від адміністрації установи надання їм непередбачених законодавством пільг.

Крім цього, більшість засуджених, які відмовилися від прийняття їжі, що готується в їдальні установи, вживають продукти харчування, одержані у посилках (бандеролях) та передачах від родичів та близьких. Так, під час обходу житлових та побутових приміщень, було виявлено значну кількість продуктів харчування. Лише в період з 21 листопада по 1 грудня родичами та близькими засуджених було надіслано посилок (бандеролей) та продуктових передач загальною вагою понад 1тис. кілограм.

Ситуація в Замковій виправній колонії (№ 58) перебуває під пильною увагою керівництва Служби та громадськості.

Так, тільки з 21 листопада поточного року по даний час представники громадськості відвідали зазначену установу 11 разів. Зокрема, дотримання прав засуджених та створення для них належних умов тримання перевіряли: помічник-консультант народного депутата України Лукашука О.Г., представники спостережної комісії при Ізяславській райдержадміністрації, Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнський правозахисний рух «Гідність», Хмельницької Асоціації сприяння вирішенню проблем наркоманії та СНІДу «Вікторія», Харківської правозахисної групи «Права людини», громадської організації «Рада ветеранів», «Спілка афганців», а також духовенство й представники засобів масової інформації.

З відповідними перевірками у Замковій виправній колонії (№ 58) неодноразово побували представники прокуратури: Генеральної прокуратури України - 1 раз; обласної прокуратури - 2 рази; районної прокуратури - 7 разів.

Проблемні питання в діяльності зазначеної установи та результати перевірок вищезазначених посадових осіб та представників громадськості неодноразово висвітлювалися у засобах масової інформації. Зокрема, відповідні сюжети та програми проблемного характеру виходили в ефірі телеканалів «Ексклюзив» (в тому числі у програмі «На межі»), ХОДТРК «Поділля-центр» (в тому числі у програмі «Служба порятунку»); в ефірі Хмельницького обласного радіо (програма «Закон і безпека», програма «Від Дністра до Горині»); матеріали на цю тему публікувалися у Всеукраїнському щотижневику «Зона криміналу» та низці Інтернет-видань.

На даний час кількість осіб, які відмовляються від котлового харчування, скоротилася. Вживаються заходи щодо стабілізації оперативної обстановки в установі за різними напрямками оперативно-службової діяльності.

Прес-служба ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »