23 жовтня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
19.04.2016
Державна пенітенціарна служба України

В апараті ДПтС України розпочалась науково-практична конференція «Теоретичні та практичні питання стану дотримання прав уразливих категорій засуджених та звільнених»

У рамках реалізації проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні» 19-20 квітня 2016 року на базі апарату ДПтС України проходить науково-практична конференція «Теоретичні та практичні питання стану дотримання прав уразливих категорій засуджених та звільнених».

Проект реалізується з січня 2015 року та розрахований на два роки. Основною метою проекту є посилення ролі українського громадянського суспільства в просуванні прав людини, принципів відмови від дискримінації та забезпечення рівності для уразливих груп осіб, які перебувають у конфлікті із законом (неповнолітніх, жінок, жінок з дітьми, інвалідів, людей з хронічними захворюваннями, хворих на ВІЛ/СНІД) та їх сімей.

На початку заходу до учасників конференції з вітальною промовою звернувся перший заступник Голови ДПтС України полковник внутрішньої служби Лейковський Петро Валерійович. Він подякував присутнім представникам різних міністерств і відомств, громадських організацій, а також науковцям і практикам за участь у вирішенні соціально важливих питань щодо надання допомоги засудженим уразливих категорій та, зокрема, зазначив, що такий захід є послідовним і важливим кроком в контексті запланованого реформування Служби.

Директор департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції України Козловська Наталія Анатоліївна подякувала представникам проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні» за розробки та ініціативи, що, за її словами, сприяють подальшому баченню шляхів реформування ДПтС України.

Представники різних міністерств та відомств також висловили свою позитивну позицію щодо проведення зазначеної конференції й окреслили основні досягнення у співпраці з органами та установами ДПтС України.

Від імені науковців виступив ректор Академії Державної пенітенціарної служби Тогочинський Олексій Михайлович. Він поінформував учасників конференції про основні вектори підготовки курсантів та студентів очолюваного ним навчального закладу, в тому числі специфіку навчання офіцерів для служби пробації.

В свою чергу, менеджер зазначеного вище проекту Алла Мукшименко зазначила, що всі присутні є партнерами у реалізації важливих питань надання соціальних послуг засудженим та звільненим з місць позбавлення волі особам. Відповідно, усі зауваження та пропозиції, озвучені в рамках конференції будуть узагальнені, а напрацьовані пропозиції щодо змін до чинного законодавства будуть передані представникам комітетів Верховної Ради України для подальшого їх опрацювання.

В рамках заходу заплановано розгляд та обговорення проміжних результатів проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих категорій засуджених», а також презентація проекту нової редакції Концепції соціальної адаптації осіб, які відбували покарання у виді позбавлення волі на певний строк та Плану заходів з її реалізації.

До відома:

Проектна діяльність, здійснюється міжнародною неурядовою організацією «Міжнародна тюремна реформа»/«Penal Reform International»/ www.penalreform.org у співпраці з національними партнерами та за загальною координацією діяльності в Україні ВГО «Всеукраїнський центр правової допомоги «Громадський захисник» http://public-advocate.org/uk/arkhiv-proektiv/pro-proekt.html

Сторінка проекту: www.facebook.com/groups/1615324048681894.

Див. більше фото на офіційній сторінці ДПтС України на Facebook.

Прес-служба ДПтС України

версія для друку
Розширений пошук »