19 листопада 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
11.01.2017
Державна пенітенціарна служба України

Правове виховання школярів у центрі уваги співробітників Інгулецького райвідділу КВІ управління ДПтС України у Дніпропетровській області

05 січня психологом Інгулецького районного відділу кримінально-виконавчої інспекції Олесею Павловою та головним спеціалістом служби у справах дітей виконкому Інгулецької районної у місті ради Ганною Стеценко з учнями 9 класів Криворізької загальноосвітньої школи №59 було проведено профілактичний захід виховного характеру щодо запобігання скоєння правопорушень та злочинів проти суспільства, а особливо впродовж зимових канікул.

Метою цього заходу було підвищення рівня правосвідомості та правових знань дітей, роз'яснення видів відповідальності за адміністративні та кримінальні правопорушення, негативних наслідків вживання алкогольних, наркотичних речовин та тютюнових виробів, допомогти правильно організувати свій вільний час.

Незважаючи на те, що у дітей зимові канікули, учні зібралися на цей захід та були відкритими і готовими до діалогу. В кінці роботи пройшов обмін отриманих вражень.

У сучасних умовах гострих соціальних і духовних конфліктів проблема правового виховання набуває актуальності. Правове виховання є процесом загальної соціалізації особистості. Співробітники кримінально-виконавчої інспекції Дніпропетровщини вважають, що деформація правосвідомості, яка спостерігається у сучасних дітей підліткового віку, здатна нанести шкоду їхньому правовому вихованню. Подолання низького рівня правового виховання є актуальною проблемою розвитку української суспільства й має винятково важливе значення для формування правової культури дітей. У спілкуванні з підлітками слід прагнути до того, щоб учні не тільки знали, розуміли добро і зло, справедливість і несправедливість, честь і безчестя, а й переживали непримиренність до соціального зла, безчестя, вседозволеності. Дуже важливо, щоб сферою затвердження і вираження чистих, високих моральних почуттів було багате, благородне емоційне життя особистості та її усвідомлене ставлення до значних суспільних явищ. Саме з цією метою і ведеться комплексна робота усіх служб: щоб викликати у дітей зацікавлення в питаннях правового характеру, виховання правової культури, спонукання до роздумів та розвитку почуття особистої відповідальності і дисципліни.

Олеся Павлова,
психолог Інгулецького РВ КВІ
управління ДПтС України
у Дніпропетровській області

версія для друку
Розширений пошук »