8 квiтня 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
22.05.2018
Untitled Document

"Музей - це дивовижне творіння людського розуму,
яке характеризується збереженням, експонуванням
історичних документів, цінностей матеріальної
культури та продукту духовної творчості і самим життям
покликаний пробуджувати цікавість до минулого
та впливати на розум і серце людини."

Музей Державної пенітенціарної служби України розпочав свою роботу 22 квітня 2003 року в приміщенні адміністративного будинку апарату (м. Київ, вул. Мельникова, 81).
У підготовці до його відкриття брали участь усі без винятку територіальні органи кримінально-виконавчої служби України. В подальшому завдяки активній пошуковій роботі на місцях та в архівах України
було зібрано значну кількість експонатів. У 2011 році проведено реконструкцію музею з метою збільшення площі та оновлення експозиції.

В чотирьох його залах розміщено 34 експозиції, це близько однієї тисячі експонатів, які відображають етапи становлення та історію розвитку Державної пенітенціарної служби.

В першій залі розміщено наступні експозиції: символіка Служби; нормативні документи; відомчі нагороди; керівники Служби в різні часи; наше сьогодення; загиблі під час виконання службових обов’язків; співпраця з релігійними організаціями; матеріали присвячені відомому педагогу А.С. Макаренку.

В другій залі – відомості про кримінальне право часів Київської Русі; засоби покарання часів середньовіччя; перші тюремні замки; формений одяг тюремних наглядачів кінця ХІХ століття; сучасні засоби приховування заборонених предметів.

В третій залі – матеріали становлення та розвитку тюремних шкіл; професійно-технічних училищ; виробництво; медична служба; зв'язки з громадськими організаціями.

В четвертій залі – працівники, які брали участь у Великій Вітчизняній війні; у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи; війні в Афганістані; працівники відзначені державними нагородами; міжнародні відносини; етапи становлення відомчої газети.

версія для друку
Розширений пошук »