5 червня 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
Новий офіційний сайт, який міститиме актуальну інформацію про роботу Державної кримінально-виконавчої служби, наразі перебуває у стадії розробки. Найближчим часом сайт буде розміщено в публічному просторі та з'явиться посилання на цьому банері а також на офіційній сторінці Facebook Департаменту.
21.09.2018
Державна пенітенціарна служба України

На виконання Закону України “Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними ” та “Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року” в органах і установах, що належать до сфери управління Міністерства юстиції України та Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України вживались відповідні заходи щодо виявлення та перекриття каналів надходження до засуджених та осіб, узятих під варту, наркотичних речовин

На виконання Закону України “Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними ” та “Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року” в органах і установах, що належать до сфери управління Міністерства юстиції України та Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України вживались відповідні заходи щодо виявлення та перекриття каналів надходження до засуджених та осіб, узятих під варту, наркотичних речовин, профілактики і розкриття злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів. У результаті проведення оперативно-розшукових та профілактичних заходів у громадян, засуджених і осіб, узятих під варту, протягом першого півріччя 2018 року було вилучено 5кг. 706 гр. наркотичних речовин, що більше ніж за аналогічний період минулого року на 1 кг. 229 гр.

З них: у виправних колоніях – 3кг 345 гр., установах виконання покарань – 502 гр., слідчих ізоляторах – 642 гр., виправних центрах – 372 гр. При спробі доставки до установ виконання покарань та слідчих ізоляторів вилучено 5 кг. 370 гр., а у зонах, що охороняються вилучено 336 гр. різного роду наркотичних речовин.

Також, за перше півріччя 2018 року оперативними підрозділами органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів виявлено та за участю територіальних органів Національної поліції України задокументовано 811 фактів незаконного обігу наркотичних засобів, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань у порядку статті 214 Кримінального процесуального кодексу України, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтями 307, 309 Кримінального кодексу України.

З яких: відносно засуджених та осіб, узятих під варту – 155, персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України – 21, громадян – 315, за фактом – 320. До кримінальної відповідальності притягнуто 17 осіб, із них: засуджених – 8, персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України – 3, громадян – 6. До адміністративної відповідальності притягнуто 11 осіб, із них: засуджених – 7, громадян – 4.

За звітний період оперативними підрозділами установ виконання покарань та слідчих ізоляторів перекрито 804 канали доставки наркотичних засобів до зон, що охороняються, з них: шляхом перекиду – 282; у посилках та передачах – 349; шляхом проносу на кімнати побачень – 12; в інших випадках – 161.

Найяскравішими прикладами вилучення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів протягом поточного року є: - 27.04.2018 близько 19 год. 00 хв., персоналом оперативного відділу державної установи «Личаківська виправна колонія (№30)» спільно з працівниками воєнізованого формування Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації та працівниками Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області, під час проведення операції «Заслон» було затримано громадян Б. та Л., які намагалися перекинути до зони, що охороняється пакети білого та прозорого кольору.

Під час проведення огляду місця події та розпакування вищевказаних пакунків працівниками слідчо-оперативної групи Шевченківського ВП ГУНП у Львівській області виявлено та вилучено: 26 таблеток у блістерах з надписом «SUBUTEX», 3 запаяних згортки наповнених кристалоподібною речовиною білого кольору, 3 фольгових згортки в яких знаходилася речовина рослинного походження зеленого-коричневого кольору, 1 паперовий згорток з порошкоподібною речовиною рожевого кольору, 1 капсулу темно-коричневого кольору в полімерному пакуванні з невідомою речовиною, 5 розфасованих поліетиленових пакетів заповнених речовиною зеленого кольору рослинного походження.

Згідно висновку НДЕКЦ при ГУ МВС України у Львівській області у порошкоподібній речовині рожевого кольору виявлено наркотичні засоби «метадон» масою 2,5233 гр., «канабіс» масою 100,05 гр., бупренорфін масою 0,2080 гр. та «екстракційний опій» масою 1,0055 гр.

- 21.05.2018 близько 14 год. 30 хв. персоналом оперативного відділу державної установи «Личаківська виправна колонія (№30)» спільно з працівниками Залізничного ВП ГУНП у Львівській області було затримано громадян М. та Г., які намагалися перекинути до зони, що охороняється, поліетиленові пакунки.

Під час проведення огляду місця події та розпакування вищевказаних пакунків працівниками Шевченківського ВП ГУНП у Львівській області було виявлено та вилучено: 32 таблетки у блістерах з надписом «SUBUTEX», 1 політеленовий згорток, всередині якого знаходилась невідома речовина, 1 паперовий згорток, в середині якого знаходилась подрібнена речовина рослинного походження зеленого кольору, 2 політеленових згортка в середині якого знаходилось подрібнена речовина рослинного походження зеленого кольору, 5 розфасованих поліетиленових пакетів заповнені речовиною рослинного походження зеленого кольору.

Згідно висновку НДЕКЦ при ГУ МВС України у Львівській області речовини рослинного походження є «канабісом» масою 80,719 гр., порошкоподібна речовина білого кольору містить «метадон» масою 0,15557 гр. та таблетки в упаковках з написом «SUBUTEX», які містять «бупренорфін» масою 0,256 гр.

- 16.08.2018 близько о 04 год. 20 хв. співробітниками оперативного відділу державної установи «Одеська установа виконання покарань (№21)» при заході на територію установи було проведено догляд особистих речей чергового помічника начальника установи, під час якого було виявлено в кишені штанів 3 (три) згортки перемотані клейкою стрічкою.

За даним фактом викликано слідчо-оперативну групу Малиновського відділу поліції в м. Одеса.

У пакунках були виявлені: речовина рослинного походження зеленого кольору вагою близько 300 гр., порошкоподібна речовина невідомого походження білого кольору вагою 1 гр., кристалоподібна речовина білого кольору невідомого походження вагою 1 гр. та 2 пакунки світло-зеленого кольору рослинного походження вагою по 5 гр. кожен. Триває перевірка.

- 20.08.2018 співробітниками оперативного відділу державної установи «Одеська установа виконання покарань (№ 21)» після прибуття із зали судових засідань Іллічівського міського суду Одеської області ув’язненому Х. було проведено особистий обшук та в потаємній кишені білизни виявлено та вилучено два пакунки, в одному з яких – згортки з фольги, в другому – паперовий пакунок.

За даним фактом було викликано слідчо-оперативну групу Малиновського відділу поліції в м Одеса.

Під час догляду вищевказаних пакунків співробітниками поліції було виявлено та вилучено 17 згортків із фольги з кристалічною речовиною білого кольору, 2 прозорих поліетиленових пакети з речовиною сіро-зеленого кольору рослинного походження, 4 прозорих целофанових пакети з речовиною сіро-зеленого кольору рослинного походження, прозорий запаяний пакет з порошком білого кольору та запаяний фрагмент шприца з речовиною бурого кольору. Триває перевірка.

- 06.02.2018 о 15 год. 30 хв., під час догляду персоналом установи посилки, яка надійшла до державної установи «Сумський слідчий ізолятор» від громадянина С. на ім’я ув’язненого Д., було виявлено поліетиленовий згорток, у якому знаходилась речовина зеленого кольору в подрібненому стані, зовні схожа на наркотичний засіб «канабіс». Згідно висновку НДЕКЦ у наданій на дослідження речовині рослинного походження є особливо небезпечний наркотичний засіб – «канабіс», маса якого (в перерахунку на висушену речовину) становить 55,78 гр.

- 23.03.2018 близько 16 год. 55 хв. персоналом оперативного відділу державної установи «Сумська виправна колонія (№ 116)» спільно з співробітниками відділу охорони установи біля маскувальної огорожі був затриманий громадянин Ч., який здійснив перекид на територію зони, що охороняється пакунку з невідомим вмістом.

У результаті пошукових заходів, на території виробничої зони установи виявлено пакунок, який перекинув вищевказаний громадянин. Під час догляду пакунку працівниками поліції Сумського ВП ГУ НП в Сумській області було виявлено та вилучено:

- три пластикові ємності з кристалічними гранулами прозорого кольору, зовні схожими на особливо небезпечний наркотичний засіб «метадон»;
- два поліетиленових пакунки з речовиною зеленого кольору, рослинного походження в подрібненому стані зовні схожою на особливо небезпечний наркотичний засіб «канабіс» вагою близько 30 гр. кожний.

Згідно висновку НДЕКЦ маса «канабісу» становить 54,52 гр., маса «метадону» становить 0,3371 г.

- 12.08.2018 о 07 год. 40 хв. під час огляду особистих речей молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи "Черкаський слідчий ізолятор" в пакеті з особистими речами виявлено 3 (три) поліетиленові згортки, при огляді яких слідчим Черкаського відділу поліції та співробітниками УСБУ в Черкаській області було виявлено наручні часи (мобільний телефон), гроші у сумі 1524 грн., речовину буро-зеленого кольору рослинного походження з специфічним запахом, порошкоподібну речовину білого кольору у згортку, прозорі кристали в поліетиленовому пакеті, мастична речовина чорно-коричневого кольору, медичний шприц об'ємом 2мл. Триває перевірка.

- 23.08.2018 під час обшуку ув’язненого Пономаренка В.А., який прибув до державної установи «Чернігівський слідчий ізолятор» з ізолятора тимчасового тримання Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській області у кросівках, було виявлено та вилучено 6 згортків з речовиною рослинного походження зовнішнє схожою на с особливо небезпечний наркотичний засіб «канабіс». Триває перевірка.

Робота у напрямку боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України триває!!!

версія для друку
Розширений пошук »