2 червня 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
Новий офіційний сайт, який міститиме актуальну інформацію про роботу Державної кримінально-виконавчої служби, наразі перебуває у стадії розробки. Найближчим часом сайт буде розміщено в публічному просторі та з'явиться посилання на цьому банері а також на офіційній сторінці Facebook Департаменту.
28.09.2018
Державна пенітенціарна служба України

Регіональним програмним офісом Управління ООН з наркотиків та злочинності у Східній Європі організовано та проведено у Львові трьохденний навчальний семінар для працівників ДКВС України на тему
"Жінки у в’язницях та забезпечення безперервності послуг з ВІЛ у в’язницях України"

У період з 24 по 26 вересня 2018 року у місті Львів за підтримки Регіонального програмного офісу Управління ООН з наркотиків та злочинності у Східній Європі для персоналу Західного та Центрально-Західного міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції проведено навчальний семінар на тему "Жінки у в’язницях та забезпечення безперервності послуг з ВІЛ у в’язницях в Україні".

Участь у зазначеному заході взяли заступник начальника Адміністрації ДКВС України Торкунов Олег Миколайович, начальник Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України Калівошко Валерій Миколайович, начальник Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Дзюдзь Михайло Семенович, а також заступники начальників установ виконання покарань та слідчих ізоляторів із соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Західного та Центрально-Західного міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації, а також працівники медичних установ та філій п’яти областей державної установи «Центр охорони здоров’я».

Керівник регіонального програмного офісу Жаннат Космухамедова проінформувала присутніх про діяльність Управління ООН з наркотиків та злочинності і представила концепцію медичного забезпечення агентства ЮНЕЙДС у місцях несвободи.

Директор державної установи «Український моніторинговий та медичний центр з наркотиків та алкоголю МОЗ України» Сергій Шум довів до присутніх інформацію щодо політики МОЗ в профілактиці ВІЛ та споживання наркотиків в Україні.

Важливою частиною семінару стала інформація про роль недержавних та благодійних організацій у реабілітації наркозалежних засуджених та хворих на ВІЛ, гепатит В і С, туберкульоз тощо. Своєю роботою та життєвим досвідом з цього приводу поділились керівник благодійної організації «Регіональний центр соціальної адаптації» Ігор Гнат та керівник громадської організації «Жіночі перспективи» Марта Чумало.

Національні та європейські консультанти Іванна Школьницька та Ехаб Салах у своїх презентаціях розкрили проблематику перебування у в’язницях жінок хворих на ВІЛ, вирішення їх потреб, безперервність послуг для людей, що живуть з ВІЛ, а також профілактики залежностей серед засуджених.

Заступник начальника Адміністрації ДКВС України Торкунов Олег Миколайович у своєму виступі наголосив на необхідності забезпечення прав людини у місцях несвободи, особливу увагу акцентувавши на медичному забезпеченні засуджених жінок.

Начальник Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України Валерій Калівошко детально розповів учасникам семінару про концептуальні і стратегічні завдання, передбаченні Паспортом реформ пенітенціарної системи та пробації, Концепцією розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року, серед яких є розробка стандартів соціально-виховної роботи та впровадження корекційно-реабілітаційних програм із засудженими з урахуванням віку та статі, впровадження програм соціально-психологічної підтримки в установах попереднього ув’язнення, а також впровадження заходів з профілактики суїцидів серед осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі та програм підготовки до звільнення з урахуванням потреб різних категорій засуджених.

Під час заходу звернуто увагу на організаційні питання щодо роботи із засудженими та особами, узятими під варту, виявлення у них психічних захворювань у результаті тривалого вживання психоактивних речовин, а також необхідності лікувально-реабілітаційної допомоги особам, хворим на ВІЛ, гепатит В і С, туберкульоз тощо.

У ході трьохденного семінару учасники отримали набір необхідних знань та практичних навичок по роботі із засудженими та ув’язненими, які мають такі небезпечні хвороби, як ВІЛ, туберкульоз, гепатит В та С, а також різного роду залежності.

Управління соціально-виховної та психологічної роботи
із засудженими Адміністрації ДКВС України

версія для друку
Розширений пошук »