2 червня 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
Новий офіційний сайт, який міститиме актуальну інформацію про роботу Державної кримінально-виконавчої служби, наразі перебуває у стадії розробки. Найближчим часом сайт буде розміщено в публічному просторі та з'явиться посилання на цьому банері а також на офіційній сторінці Facebook Департаменту.
18.10.2018
Державна пенітенціарна служба України

Впровадження міжнародного досвіду роботи із правопорушниками

16 – 17 жовтня 2018 року у місті Києві за підтримки Посольства Норвегії в Україні проведено першу міжнародну конференцію з питань кримінальної юстиції «Застосування покарань, альтернативних ізоляції особи від суспільства. Проєвропейський погляд».

Участь у міжнародній конференції взяли більше ста осіб, серед яких представники державних органів України, громадськості, міжнародні експерти з Норвегії, Румунії, Хорватії, Литви, Латвії, Болгарії та Чехії.

Від Адміністрації ДКВС України участь у міжнародній конференції взяли начальник Адміністрації ДКВС України генерал-майор внутрішньої служби Крикушенко Олександр Георгійович, заступник начальника Адміністрації ДКВС України з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту Торкунов Олег Миколайович та начальник Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України Калівошко Валерій Миколайович, а також керівники державних установ «Білоцерківська виправна колонія (№35)» та «Качанівська виправна колонія (№54)».

У вітальній промові до учасників конференції заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов зазначив, що альтернативні види покарань довели свою ефективність як з економічної точки зору, так і в питанні підвищення безпеки суспільства, а також зауважив, що Проект «НОРЛАУ Проект Пробації» сприятиме розвитку національної системи пробації в Україні відповідно до міжнародних стандартів та передового світового досвіду.

У свою чергу Олександр Георгійович Крикушенко звернув увагу учасників на те, що зміни, пов’язані із впровадженням пробації в Україні є актуальними та підвищать рівень безпеки у суспільстві. Він позитивно висловився про пробацію як необхідний етап повернення до суспільства осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі та висловив побажання про посилення співробітництва між уповноваженими органами з питань пробації та установами виконання покарань, а також створення нових та удосконалення існуючих методик роботи з підготовки засуджених до звільнення.

В свою чергу, Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України Юлія Зайченко подякувала Уряду Норвегії за підтримку й запевнила у продовженні запроваджених новацій на шляху європейської інтеграції.

Керівник NORLAU Проекту Пробації Віллі Гілл зазначив, що в Україні наразі є сумісні інтереси у правової, пенітенціарної системи та Центру пробації. І саме від ефективності налагодженої комунікації між усіма учасниками цього процесу, державними органами та громадськими інституціями залежить ефективність досягнення цілей, що стоять перед пробацією.

В свою чергу, Директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук подякував міжнародним партнерам за втілення мрії – об’єднання такого кола партнерів і однодумців, які готові ділитися своїм досвідом впровадження пробації.

При цьому всі доповідачі зауважували на спільній для всіх меті – зменшення ризиків рецидиву та забезпечення безпеки суспільства. Під час конференції учасники мали змогу ознайомитися з передовими європейськими практиками роботи з правопорушниками, з інструментами та методиками роботи.

Відповідно до угоди про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції та громадської безпеки Королівства Норвегія, яку було підписано у жовтні 2016 року, прийнято рішення про реалізацію проекту міжнародної технічної допомоги «Підтримка судової реформи в Україні через повномасштабне впровадження пробації в Україні» за безпосереднього сприяння Норвезьких радників з питань верховенства права в Україні.

Одними із компонентів Проекту є «Діяльність НОРЛАУ проект Пробації», який спрямований на посилення співпраці між уповноваженим органом з питань пробації та установою виконання покарань для удосконалення соціально-виховної роботи із засудженими та підготовки їх до звільнення з метою запобігання вчиненню ними нових злочинів та сприяння розвитку безпечного суспільства.

Так, у рамках зазначеного Проекту започатковано дві робочі групи за участю працівників державних установ «Білоцерківська виправна колонія (№35)» та «Качанівська виправна колонія (№54)» з метою створення нових та удосконалення існуючих методик роботи за напрямом підготовки засуджених до звільнення.

Управління соціально-виховної та
психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »