28 лютого 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
02.11.2018
Державна пенітенціарна служба України

Персонал Адміністрації ДКВС України та працівники установ виконання покарань Київської області взяли участь у навчальному семінарі з профілактики залежностей засуджених

2 листопада 2018 року в рамках співпраці з Центром обміну технологіями в сфері залежностей (АТТС) та благодійним фондом «Віта Валєнс» персонал Адміністрації ДКВС України, Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, а також працівники установ Київської області взяли участь у тренінгу щодо профілактики та лікування залежностей у осіб, які відбувають покарання.

Модератором зустрічі був міжнародний експерт у сфері профілактики/лікування залежностей, професор, директор Центру досліджень, навчання та менеджменту залежностей Каліфорнійського університету Сан-Дієго, директор Центру АТТС в Україні Ігор Куценок.

Зазначений захід розпочався з визначення мети: зниження кримінального рецидиву та рецидиву вживання засудженими психоактивних речовин.

Виcловлюванні твердження та знання експертів під час заходу були основані на глибокому аналізі інформації отриманої під час проведених досліджень у Сполучених Штатах Америки та деяких Європейських країнах, а також практичному досвіді роботи із особами, що перебували у місцях позбавлення волі.

Працівники були ознайомлені з матрицею ризиків та потреб, відокремленням груп засуджених з метою встановлення необхідних підходів та терапій (контроль, мінімальна інтервенція, лікування, когнітивно-поведінкова терапія, ресоціалізація після звільнення, робота з мотивації тощо).

В залежності від кримінального мислення і злочинних установок, кримінального кола друзів та спільноти, імпульсивності, безробіття, структури сімї, вживання психоактивних речовин, відсутності житла, фінансових проблем та низького соціально-економічного статусу визначається необхідна потреба у застосуванні терапевтичних методик, які засудженому необхідно пройти.

Під час навчального семінару особливу увагу було звернуто на реабілітаційні підходи у роботі із засудженими, які мають досвід вживання наркотичних речовин, алкоголю, або мають різного роду психічні відхилення у своїй поведінці.

Учасники тренінгу активно обговорювали мету, потреби та умови для впровадження в установах виконання покарань підходів до лікування залежностей у засуджених, а міжнародні експерти висловили бажання надати практичну допомогу у розробці відповідник методик та інструментів по роботі із засудженими.

Управління соціально-виховної та
психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »