28 лютого 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
12.11.2018
Державна пенітенціарна служба України

День української писемності та мови відзначили в установах виконання покарань України

9 листопада 2018 року наша країна відзначала День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом Президента України від 6 листопада 1997 року № 1241/97.

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця, письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже "користь від цього є велика", бо "Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду".

Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.

Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання з рідної мови. Не залишилися осторонь цього заходу і засуджені, які перебувають в установах виконання покарань України. Цьогоріч до Всеукраїнського диктанту національної єдності долучилися 1 тис. 586 осіб.

Крім того, в установах з нагоди зазначеного свята відбулися змістовні заходи, присвячені історії нашого народу.

Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »