23 травня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
05.12.2018
Державна пенітенціарна служба України

Обговорення міжнародного досвіду щодо правового врегулювання душпастирського служіння у пенітенціарній системі

3 грудня 2018 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Приклади правового врегулювання душпастирського служіння у пенітенціарній системі у країнах Європи», організована Душпастирською радою з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України у співпраці з Адміністрацією ДКВС України.

У роботі конференції взяли участь капелани з Австрії, Нідерландів, Польщі, представники церков і релігійних організацій у сфері пенітенціарного душпастирства, науковці, представники Адміністрації ДКВС України, працівники установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, Державної установи «Центр пробації».

Під час засідання учасниками конференції було обговорено актуальні питання, зокрема, розглянуто правовий контекст співпраці церкви і держави у сфері забезпечення релігійних прав у пенітенціарних закладах країн Європи, проаналізовано законодавче та нормативно-правове врегулювання діяльності священнослужителів (капеланів) в установах кримінально-виконавчої служби України.

Також учасники науково-практичної конференції мали змогу обговорити питання щодо вдосконалення алгоритму взаємодії священнослужителів (капеланів) та адміністрації установ виконання покарань.

Участь персоналу ДКВС України у подібних заходах дозволяє більш повно вивчати практики в’язничного служіння у країнах Європи та напрацьовувати досвід, який сприятиме усуненню проблемних питань у правовому врегулюванні діяльності священнослужителів (капеланів) в установах кримінально-виконавчої служби України.


Довідково:
Для задоволення релігійних потреб засуджених та персоналу в усіх установах ДКВС України облаштовано культові релігійні споруди (253 об’єктів).
Чисельність засуджених, які відвідують духовно-просвітницькі заходи, становить 12,4 тис. осіб, що складає близько 22,4% від загальної кількості засуджених, та осіб, узятих під варту.
Духовно-просвітницьку роботу із засудженими проводять представники 55 релігійних конфесій, громад, організацій та церков, офіційно зареєстрованих в Україні.

Відеоролик про Міжнародну науково-практичну конференцію «Приклади правового врегулювання душпастирського служіння у пенітенціарній системі у країнах Європи» за посиланням: подивитись

Управління соціально-виховної та
психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »