11 грудня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
09.01.2019
Державна пенітенціарна служба України

Результати проведення спеціальних операцій «Заслон» та «Щит»

З метою забезпечення правопорядку в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України під час Новорічних та Різдвяних свят, надійного перекриття шляхів надходження до зон, що охороняються, заборонених до використання речей і предметів, а також запобігання їх виготовленню засудженими та ув’язненими у період з 20 грудня 2018 року по 8 січня 2019 року проведені спеціальні операції "Заслон" та "Щит".

Згідно з інформацією, що надійшла з міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції до Адміністрації ДКВС України протягом проведення спеціальних операцій виявлено:
- 1042 засуджених та осіб, взятих під варту, схильних до виготовлення заборонених предметів та втягування працівників у неслужбові стосунки;
- 187 осіб з числа персоналу, які підозрюються або потенційно схильні до встановлення неслужбових стосунків;
- 256 родичів засуджених та інших осіб, які підозрюються у налагодженні каналів надходження до засуджених заборонених предметів;
- 811 місць виготовлення або зберігання заборонених речей та предметів.

Засудженими та ув’язненими допущено 773 порушення встановленого режиму тримання, у тому числі:
- вживання спиртних напоїв - 40;
- невиконання законних вимог адміністрації - 131;
- порушення локалізації - 66;
- виготовлення та зберігання заборонених предметів – 536.
- до територіальних органів Національної поліції та Служби безпеки України направлено 206 повідомлення з питань надходження до установ заборонених предметів.

За спробу передати заборонені предмети на 11 осіб оформлені матеріали щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності.

Персоналом установ виконання покарань та слідчих ізоляторів вживалися заходи щодо перекриття каналів надходження до засуджених та осіб, взятих під варту, заборонених предметів. З цією метою проведено 222 загальних обшуки.

За результатами обшуків, проведених на території зон, що охороняються, вилучено: 297,3 л. спиртних напоїв, 4647,6 л. браги, 2096,5 гривень, 1472 мобільних телефонів та 368 виробів широкого вжитку.

При спробі доставки до зон, що охороняються, вилучено: 2,251 грама наркотичних речовин, також зафіксовано 15 випадків виявлення та вилучення наркотичних речовин, які передані на експертизу, 383,1 л. спиртних напоїв, 11938 гривень, 100 доларів США та 581 мобільних телефони.

Найбільш яскраві приклади вмілих дій персоналу ДКВС України з перекриття каналів надходження заборонених предметів:
20.12.2018 в Одеській ВК (№ 14) було затримано громадянина І., який шляхом перекиду намагався доставити до охороняємої зони: 3 літра спиртовмісної речовини, 4 мобільні телефони, 2 зарядні пристрої, 4 пачки дріжджів по 100 грамів кожна. Складено відповідні матеріали.
21.12.2018 в Біленьківській ВК (№ 99) було помічено невідому особу, яка намагалася здійснити перекид на територію охороняємого об'єкту. Персоналом установи на прилеглій території також був зупинений автомобіль «Daewoo Nexia». По прибутті працівників поліції, на периметрі установи виявлено один пакунок обмотаний скетчем. Під час догляду автомобіля також виявлено пакунок обмотаний скетчем. Після догляду пакунків встановлено, що в них знаходиться речовина за зовнішніми ознаками схожа на наркотичну.
24.12.2018 в Городищенській ВК (№ 96) під час догляду вмісту посилки у кондитерських виробах «Артек» було виявлено один згорток з невідомою речовиною білого кольору ззовні схожою на наркотичну. Про дану подію було повідомлено районне відділення поліції в Рівненській області.
25.12.2018 в Божковській ВК (№16) під час догляду посилки у пакунку з гігієнічними паличками виявлено та вилучено білу порошкоподібну речовину невідомого походження. 26.12.2018 в Хмельницькому СІЗО було попереджено потрапляння заборонених речей шляхом перекиду, зокрема: 1700 гривень, один поліетиленовий пакет з порошкоподібною речовиною білого кольору, 7 згортків з речовиною рослинного походження, 3 мобільних телефони, навушники, 3 павер банка, 5 колод гральних карт.
27.12.2018 в Софіївській ВК (№ 55) на ділянці внутрішньої забороненої зони виявлено 2 згортки перемотані прозорою клейкою стрічкою та 4 пластикові пляшки об'ємом 0,5 літрів кожна з прозорою рідиною. В пакунку знаходилось 10 мобільних телефонів, в пляшках – прозора рідина з характерним запахом спирту, які невідома особа намагалася перекинути до установи.
27.12.2018 в Сумській ВК (№ 116) під час проведення контрольного обшуку у відділенні СПС в схованці під підлогою кімнати для сушіння речей засуджених, виявлено та вилучено: пластикову ємкість з рідиною бурого кольору з ознаками бродіння об’ємом 3 літри, 10 пластикових пляшок з прозорою спиртовмісною рідиною загальним об’ємом 15 літрів, 2 мобільних телефони та 5 зарядних пристроїв до них, 6 колод гральних карт, заточену металеву пластину.
27.12.2018 у Городищенській ВК (№ 96) під час здійснення догляду вантажного автомобіля, у вантажі, було виявлено 10 пляшок з рідиною з різким запахом спирту об’ємом 25,4 літра та 13 мобільних телефонів.
27.12.2018 в Маневицькій ВК (№ 42) під час проведення загального обшуку виявлено та вилучено: 17,5 л. спиртного, 5 л браги, 3 саморобні самогонні апарати, 31 мобільний телефон та 4 батареї живлення і 3 зарядних пристроїв до мобільних телефонів, 9 колючо-ріжучих предметів та 6 колод гральних карт.
29.12.2018 у Райківській ВК (№ 78) під час догляду посилки в середині антиперспиранту «ОЛД СПАЙС» було виявлено 10 поліетиленових згортків із темно-зеленою речовиною рослинного походження.
31.12.2018 у Хмельницькому СІЗО було виявлено особу, яка намагалась перекинути заборонені предмети в охороняєму зону. На місці, де перебувала особа, було виявлено 45 літрів з спиртовмісною речовиною.
03.01.2019 у Бахмутській УВП (№ 6) при догляді посилки було виявлено та вилучено: 10 мобільних телефонів, гроші в сумі 70 грн., в пластиковій пляшці з назвою «Чудо сад» рідину зі специфічним запахом спиртного.
04.01.2019 у Селидівській ВК (№ 82) біля маскувальної огорожі був виявлений громадянин Д. При догляді останнього у прозорому пакеті примотаному клейкою стрічкою до дерев'яної палиці, яка була у його руках, було виявлено та вилучено: 2 пластикові пляшки об’ємом 0,5 літра кожна з специфічним запахом спиртного. Також у пакеті було виявлено та вилучено: 5 мобільних телефонів, 3 пачки сухих дріжджів, загальною вагою 300 грам, 2 колоди гральних карт заводського виготовлення та грошові кошти у сумі 200 гривень.
04.01.2019 у Миколаївському СІЗО здійснено огляд особистих речей адвоката, який знаходився в слідчому кабінеті та очікував на свого підзахисного. Під час огляду адвокат повідомив, що у нього окрім цигарок для ув’язненого Г. нічого немає та виклав пачку цигарок з кишені свого верхнього одягу. При огляді вказаної пачки цигарок в середині було виявлено та вилучено окрім цигарок, два згортки з фольги, в яких знаходилась речовина невідомого походження білого кольору.

Разом з тим, внаслідок послабленого контролю за поведінкою засуджених і ув’язнених та неналежного виконання заходів, передбачених Планами проведення операцій "Заслон" та "Щит", в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах допущено:
- втеча засудженого з ДСР: Дніпровська ВК (№ 89) Південно-Східного МРУ;
- самогубство засудженого: Південна ВК (№ 51) Південного МРУ;
- напад ув’язненого на персонал установи: Дніпровська УВП (№ 4) Південно-Східного МРУ;
- пожежа: Холодногірська ВК (№ 18) Північно-Східного МРУ.

Крім цього, мали місце випадки вчинення правопорушень персоналом ДКВС України:
- 24.12.2018 в м. Черкаси працівниками Національної поліції був затриманий молодший інспектор відділу режиму і охорони Черкаського СІЗО, в якого під час огляду було виявлено та вилучено два пакунки з речовиною темно-зеленого кольору, згорток із трьома білими пігулками та згорток із білою кристалічною речовиною. По даному факту проводиться розслідування.
- 26.12.2018 у Львівській УВП(№19) в ході реалізації оперативної інформації працівниками оперативного відділу спільно з працівниками відділу внутрішньої безпеки Західного МРУ під час догляду лікаря-терапевта медичної частини було виявлено та вилучено два згортки з кристалічно-порошкоподібною речовиною білого кольору.
- 05.01.2019 надійшло повідомлення про те, що 02.01.2018 сектором протидії корупції Управління захисту економіки в Сумській області Національної поліції України відносно начальника Сумської ВК (№116) складено протокол про адміністративне правопорушення щодо порушення вимог Закону України “Про запобігання корупції”.
- 06.01.2019 в Райківській ВК-73 працівником сектору внутрішньої безпеки по Центральному МРУ Управління внутрішньої безпеки Адміністрації ДКВС України спільно із співробітниками оперативного відділу установи, реалізовуючи оперативну інформацію, у начальника відділення СПС даної установи, який заходив на територію охороняємого об`єкту, при особистому догляді було виявлено та вилучено 2 пляшки по 0,5 літра коньяку «Арарат».

У подальшому спеціальні операції під умовними найменуваннями "Заслон" та "Щит" також будуть проводитись як один засобів перекриття каналів надходження заборонених предметів до зон, що охороняються, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів.

Управління Державної кримінально-
виконавчої служби України

версія для друку
Розширений пошук »