22 листопада 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
08.02.2019
Державна пенітенціарна служба України

В Адміністрації ДКВС України проведено вебінар в рамках дослідження Центру громадського здоров’я МОЗ України

В Адміністрації ДКВС України 7 лютого 2019 року відбувся вебінар в рамках дослідження Центру громадського здоров’я МОЗ України «Вивчення можливостей впровадження програм обміну шприців в місцях позбавлення волі» під головуванням заступника начальника Адміністрації ДКВС України з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту О.М. Торкунова. Метою вебінару стало обговорення можливих та найбільш ефективних заходів щодо охорони здоров’я засуджених в установах виконання покарань ДКВС України у контексті ВІЛ-інфекції та споживання наркотиків.

В селекторному режимі до заходу було залучено представників Південно-Східного та Південного міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації, а також співробітників установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, «Центру охорони здоров’я» ДКВС України в Дніпропетровській та Одеській областях, де заплановано проводити дослідження.

На вебінарі виступили представники громадської організації «Центр підтримки, досліджень та розвитку» Олександра Дмитрієва та Володимир Степанов, представник Центру громадського здоров’я МОЗ України Ганна Петрик. Вони зауважили про те, що в основі дослідження є вивчення можливостей реалізації програм обміну шприців в місцях позбавлення волі.

Експертами вебінару виступили член Ради з питань рівності і Ради з попередження катувань республіки Молдови, Світлана Долту, та провідний аналітик Канадської правової сітки проти ВІЛ/СНІД, кандидат юридичних наук, Михайло Голиченко. Він ознайомив учасників заходу з презентацією на тему: «Право на здоров’я у контексті пенітенціарної служби, ВІЛ, наркотиків», під час якого наголосив, що Європейський комітет проти катувань рекомендує розробити та запровадити в Україні комплексну стратегію допомоги засудженим, які мають проблеми з наркотичною залежністю, включаючи доступ до заходів зменшення шкоди.

Друга частина вебінару була присвячена перегляду документального фільму «Опіоїдна замісна терапія у тюрмах Молдови» та його обговоренню. Наприкінці вебінару учасники дискутували навколо проблемних питань, які стосуються запровадження програм обміну шприців в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах ДКВС України.

Управління соціально-виховної та
психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »