22 листопада 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
13.02.2019
Державна пенітенціарна служба України

Спільна зустріч представників Адміністрації ДКВС, Міністерства освіти і науки України та Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав дитини та сім’ї з директорами загальноосвітніх шкіл при установах виконання покарань

З метою забезпечення конституційного права засуджених на здобуття повної загальної середньої освіти та удосконалення відповідної нормативно-правової бази 13.02.2019 в Адміністрації ДКВС України проведено робочу зустріч представників Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими, Директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав дитини та директорів загальноосвітніх шкіл при установах виконання покарань.

Темою для обговорення став проект спільного наказу Міністерства юстиції України та Міністерства освіти і науки України «Про затвердження порядку організації здобуття загальної середньої освіти в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, що належать до сфери управління Міністерства юстиції України». Зазначений проект наказу покликаний регламентувати механізм організації здобуття загальної середньої освіти особами, засудженими до покарань у виді довічного позбавлення волі, позбавлення волі на певний строк, в тому числі засудженими неповнолітніми, які відбувають покарання у виховних колоніях та неповнолітніми ув'язненими. Здобуття освіти може організовуватися за формами, визначеними Положенням про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти та Положенням про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти.

Всі присутні виявили активну участь під час обговорення та зацікавленість у розробці нормативного документу, який надасть відповідні роз’яснення щодо організації здобуття загальної середньої освіти.

Участь у проведенні робочої зустрічі взяли: від Адміністрації ДКВС – Калівошко В.М., Гриценко О.В., Гужва О.І.; від Міністерства освіти і науки України – Байтемірова Н.Г., Сторчак Н.А.; від Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – Коряченко А.О.; директори загальноосвітніх навчальних закладів Большев В.Ф. (Державна установа «Білоцерківська виправна колонія (№ 35)») та Черніжевський С.Г. (Державна установа «Прилуцька виховна колонія»).

Довідково: Станом на 5 січня 2019 року загальноосвітнє навчання проводиться при 108 установах закритого типу в тому числі в 30 установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, 75 виправних колоніях та 3 виховних колоніях. За підсумками I семестру 2018-2019 навчального року при установах виконання покарань до загальноосвітнього навчання залучено 4576 засуджених.

Управління соціально-виховної
та психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »