11 грудня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
11.04.2019
Державна пенітенціарна служба України

Реалізація Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей потребує ефективного плану заходів.

10 квітня 2019 року представники Адміністрації ДКВС України взяли участь в експертному обговоренні проекту Плану заходів з реалізації Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей на період до 2023 року.

Метою Стратегії є запровадження ефективних механізмів у системі юстиції щодо дітей, спрямованих на посилення відповідальності держави та суспільства за їх розвиток, підвищення рівня соціального та правового захисту, зниження рівня злочинності, а також виправлення та соціальну реабілітацію неповнолітніх, які перебувають у конфлікті із законом.

Національна стратегія реформування системи юстиції щодо дітей на період до 2023 року потребує ефективного плану заходів, які б забезпечили повне виконання всіх пунктів цього важливого документу. Про це Перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова сказала відкриваючи експертне обговорення проекту Плану заходів з реалізації Нацстратегії реформування системи юстиції щодо дітей.

«Стратегія реформування системи юстиції щодо неповнолітніх є своєрідним путівником необхідних змін у цій галузі. Наше завдання зараз — наповнити цей путівник конкретними діями, щоб крок за кроком ми рухалися до визначеної мети. Адже реформа юстиції для дітей — це реформа, яка повинна творитися великою командою», - сказала Олена Сукманова.

За її словами, усі партнери вже надсилали попередні пропозиції щодо плану заходів із реалізації стратегії. «Але ми вирішили, що найефективнішим способом напрацювання й узгодження цього плану буде наша спільна зустріч у форматі експертного обговорення. Щоб ми могли в форматі живого спілкування проговорити всі моменти і вийти на певний результат. Я думаю так буде і швидше і ефективніше», - наголосила Перший заступник міністра юстиції.

У свою чергу радник Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Соломія Старосольська зазначила, що першочергове завдання Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх – об’єднати і скоординувати дії органів влади, які займаються дітьми.

«Щоб їхні політики і практики були узгоджені між собою, а фахівці могли безперешкодно спільно вирішувати будь-які питання, що спрямовані на захист прав дітей. Завдань насправді багато. Разом напрацювати і покращити правила взаємодії між відповідними відомствами для забезпечення найкращих інтересів дитини. Розробляти політики у цій сфері. Разом посилювати попередження злочинності серед неповнолітніх. Все це ми повинні показати у дорожній карті реформи - карті дій, якою і буде План реалізації Стратегії реформування правосуддя щодо неповнолітніх», - зауважила Соломія Старосольська.

З урахуванням завдань визначених Паспортом реформ пенітенціарної системи та пробації Адміністрацією ДКВС України було запропоновано включити до зазначеного вище Плану розробку та впровадження оцінки ризику та потреб засуджених неповнолітніх, як елементу запровадження стандартів організації соціально-виховної роботи та алгоритму взаємодії установ виконання покарань та пробації у напрямі пенітенціарної пробації, а також удосконалення механізмів з підготовки засуджених до звільнення та інтеграції до громади після звільнення.

Управління соціально-виховної та
психологічної роботи із засудженими
Адміністрації ДКВС України

версія для друку
Розширений пошук »