11 грудня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
12.04.2019
Державна пенітенціарна служба України

Шляхи вирішення проблемних питань щодо паспортизації неповнолітніх ув’язнених

Представники Адміністрації ДКВС України взяли участь у робочій зустрічі з представником Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї та Державної міграційної служби України щодо оформлення паспорта громадянина України неповнолітнім, які перебувають під вартою в слідчих ізоляторах.

Під час зустрічі представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина зазначила, що під час моніторингового візиту до Київського слідчого ізолятору співробітниками Секретаріату Уповноваженого було встановлено, що деякі неповнолітні, які там тримаються не мають паспорта громадянина України.

Зазначене є порушенням частини другої статті 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», якою визначено, що кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

На сьогодні відповідно до законодавства, особам, які знаходяться під вартою в слідчих ізоляторах, оформлення паспорту не передбачено. Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України особа, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу, подає документи для оформлення паспорта через уповноважену особу до територіального підрозділу ДМС за місцем розташування адміністрації відповідної установи або закладу.

Водночас на підставі статті 89 та частини третьої статті 18 Кримінально-виконавчого кодексу України адміністрація державної установи «Київський слідчий ізолятор» займається оформленням паспортів лише для осіб, які залишені в установі для виконання робіт з господарського обслуговування. Тому, іншим особам, в тому числі неповнолітнім, які перебувають під вартою, СІЗО не має можливості сприяти в оформленні паспортів.

За результатами обговорення питання учасники робочої зустрічі домовилися про необхідність внесення змін до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 302 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.10.2016 № 745), в частині врегулювання питання оформлення паспорта громадянина України неповнолітнім, які тримаються в закладах попереднього ув’язнення.

Управління соціально-виховної та
психологічної роботи із
засудженими

версія для друку
Розширений пошук »