26 травня 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
Новий офіційний сайт, який міститиме актуальну інформацію про роботу Державної кримінально-виконавчої служби, наразі перебуває у стадії розробки. Найближчим часом сайт буде розміщено в публічному просторі та з'явиться посилання на цьому банері а також на офіційній сторінці Facebook Департаменту.
16.04.2019
Державна пенітенціарна служба України

Стан впровадження технічних засобів нагляду і контролю в установах виконання покарань за І квартал 2019 року

Для посилення надійності охорони та з метою недопущення вчинення втеч, керівництвом Адміністрації ДКВС України визначений пріоритетний напрямок розвитку системи охорони об’єктів УВП та СІЗО сучасними інженерно-технічними засобами охорони.

На 2019 рік, зокрема на перший квартал, керівництвом Адміністрації ДКВС України визначені пріоритетні напрямки роботи щодо:
- переоснащення охоронного освітлення в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, нарощування системи відеоспостереження;
- забезпечення чергових змін і варт засобами радіозв’язку, портативними відеореєстраторами.

Міжрегіональними управліннями Державної кримінально-виконавчої служби України постійно вживаються планомірні заходи щодо модернізації та переоснащення інженерно-технічних засобів охоронного призначення, з метою забезпечення необхідного рівня технічної безпеки колоній. Ведеться наполеглива робота щодо заміни морально та фізично застарілого парку технічних засобів охорони та нагляду сучасними засобами охоронного призначення.

З метою документування протиправної поведінки засуджених в УВП та СІЗО протягом першого кварталу 2019 року додатково придбано 51 портативний відеореєстратор.

На сьогодні використовуються 899 одиниць, що в середньому складає 7 відеореєстраторів на одну установу, за допомогою яких задокументовано понад 488 порушень режиму тримання.

Важливим фактором для забезпечення належного нагляду за засудженими є функціонування центрів відеомоніторингу.

Організована належним чином робота центрів відеомоніторингу є запорукою своєчасного виявлення і попередження як порушень режиму з боку засуджених (ув’язнених), так і ефективності виконання службових завдань персоналом установ.

На теперішній час в УВП та СІЗО використовується 6326 камер відеоспостереження, що в середньому становить 49 відеокамер на одну установу. Протягом першого кварталу 2019 року було додатково придбано 375 камер відеоспостереження.

Значна увага у 2018 році та першому кварталі 2019 року приділялась модернізації охоронного освітлення на сучасні LED-освітлювачі. Показник освітлення периметрів на кінець березня 2019 року становить 99% (21232 LED-ламп та прожекторів).

Забезпечення УВП та СІЗО засобами радіозв’язку. Радіозв'язок є однією з важливих ланок в забезпеченні управління та підтримання стабільної оперативної обстановки в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України.

Радіозв'язок у системі управління застосовується там, де потрібний оперативний обмін інформацією між керівником та виконавцем. Таким чином, радіозв'язок застосовується для оперативного керування черговою зміною, оперативною групою та резервною групою.

На сьогодні в установах експлуатуються 2 977 портативних радіостанцій, що становить 75,8%, на протязі 2019 року додатково придбано 180 одиниць.

З метою проведення якісного догляду осіб та засуджених, в установах міжрегіональних управлінь вживаються заходи щодо забезпечення особового складу чергових змін портативними металошукачами.

Актуальним на сьогодні є питання забезпечення безперебійної роботи резервних джерел живлення (дизель-генераторів). На сьогодні експлуатується 117 таких установок, 70% з яких використовуються понад 30 років, та є морально і технічно застарілими, на перевірку та експлуатацію яких використовується сотні літрів палива.

Протягом першого кварталу 2019 року розпочато роботу в даному напрямку та вже здійснено заміну на більш сучасні та економічні агрегати (дизель-генератори) у п’яти установах.

Робота в напрямку модернізаціі ІТЗОНК продовжується та перебуває на постійному контролі Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України.

Управління Державної
кримінально-виконавчої служби

версія для друку
Розширений пошук »