20 вересня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
20.05.2019
Державна пенітенціарна служба України

17 травня 2019 року відбулася офіційна презентація Програми реабілітації для засуджених та осіб, взятих під варту, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин для ДКВС України

Головною метою пенітенціарної реформи, яка закріплена Міністерством юстиції України у стратегічному документі “Паспорт: реформа пенітенціарної системи та пробації”, визначено забезпечення пенітенціарною системою безпеки суспільства шляхом виправлення і ресоціалізації осіб, які ввійшли в конфлікт зі законом. Досягнення цієї мети, окрім реалізації низки окремих стратегічних цілей, передбачає координацію завдань пенітенціарної реформи із заходами інших реформ, які запроваджені у державі, що зумовлено єдністю їх суспільно-політичного спрямування. Зокрема, йдеться про державну політику України щодо наркотиків.

Проект «ДІЯ-ЄС: Заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності, інтенсивне співробітництво та нарощування потенціалу для боротьби з організованою злочинністю у сфері наркоторгівлі вздовж героїнового маршруту» (далі – Проект «ДІЯ-ЄС») провадить діяльність щодо надання психологічної та психіатричної допомоги засудженим, та особам, узятих під варту, в установах виконання покарань ДКВС України.

Експертами ЄС, які мають значний досвід лікування пацієнтів із наркозалежністю в умовах установи виконання покарань, спільно з українськими фахівцями, зокрема Управлінням соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України та державною установою «Центр охорони здоров’я ДКУВС України» був розроблений посібник «Програма реабілітації для засуджених та осіб, взятих під варту, з психічними й поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин для Державної кримінально-виконавчої служби України» (далі – Програма).

У період з 13 по 16 травня 2019 року відбувся візит в Україну експертів Проекту “ДІЯ-ЄС”, метою якого було проведення робочих зустрічей для підготовки відповідного тренінгу експертів ДКВС України у форматі “підготуй тренера”. Під час зустрічей були обговорені питання щодо організації та проведення тренінгу, узгодження плану дій щодо його подальшої підготовки. 15 травня 2019 експерти відвідали державну установу «Бучанська виправна колонія (№ 85)», де обговорили дати реалізації пілоту, поспілкувалися з працівниками установи, які будуть приймати участь у реалізації реабілітаційної Програми.

17 травня 2019 року у приміщенні Адміністрації ДКВС України під головуванням заступника Міністра юстиції України Чернишова Д.В. та начальника Адміністрації ДКВС України Крикушенка О.Г. відбулася офіційна презентація Програми за участю Посла Королівства Іспанія в Україні, представників правоохоронних органів Королівства Іспанія, керівництва Міністерства юстиції України, Адміністрації ДКВС України, представників Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Проекту «ДІЯ-ЄС» та громадських організацій.

Розроблена спільно з іспанськими експертами реабілітаційна Програма для ув’язнених та засуджених є важливим та потужним інструментом, який направлений на вирішення тих завдань, які постають сьогодні перед ДКВС України, в ній висвітлено особливості організації та проведення корекційної та реабілітаційної роботи з особами, що мають залежності.

Дана програма ґрунтується на міжнародному досвіді, в ній органічно поєднуються психологічний вплив з медичним, просвітницьким, соціальним компонентами. Значна увага приділена питанню мотивації учасників програми, адже за наявності готовності до змін буде досягнуто позитивної динаміки та підвищення ефективності процесу реабілітації ув’язнених та засуджених, будуть мінімізовані ризики повторних злочинів.

На сьогодні у цьому напрямку службової діяльності перед ДКВС України постає багато викликів та проблем. В зв’язку із цим розробка та запровадження корекційних та реабілітаційних програм для ув’язнених та засуджених із залежністю набуває особливої важливості та актуальності.

Управління соціально-виховної та
психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »