20 вересня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
20.05.2019
Державна пенітенціарна служба України

ОПЕРАЦІЇ «ЗАСЛОН» ТА «ЩИТ» - Є РЕЗУЛЬТАТ

З метою забезпечення правопорядку в органах, установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України під час Великодніх та травневих свят, надійного перекриття шляхів надходження до зон, що охороняються, заборонених предметів, виробів і речовин, зберігання і використання яких засудженими заборонено, а також запобігання їх виготовлення засудженими та ув’язненими у період з 17 квітня по 27 квітня – проведено спеціальну операцію «Заслон», з 27 квітня по 6 травня – «Щит».

При здійсненні заходів з перекриття шляхів надходження до зон, що охороняються, заборонених предметів, виробів і речовин, зберігання і використання яких засудженими заборонено, при спробі доставки до зон, що охороняються, найбільшу кількість заборонених предметів вилучено в установах: Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (далі – МРУ) (311 г наркотичних засобів, 30 л спиртовмісної речовини, гроші у сумі 2469 грн. та 25 євро, 57 мобільних телефонів) та Західного МРУ (36 л спиртовмісної речовини, гроші у сумі 1006 грн., 207 мобільних телефонів). Найменшу кількість заборонених предметів вилучено в установах Центрально-Західного МРУ (13 л спиртовмісної речовини, гроші у сумі 280 грн. та 11 мобільних телефонів).

Основними каналами доставки заборонених предметів є посилки та передачі. Так, 04 травня у Вінницькій УВП (№ 1) під час догляду передачі в нижній частині електрочайника було приховано чотири згортки, в середині яких знаходилась речовина рослинного походження зеленого кольору.

18 квітня о 13 годині 10 хвилин під час патрулювання прилеглої території державної установи «Селидівська виправна колонія (№ 82)» в районі ділянки № 8, біля маскувальної огорожі був виявлений громадянин Б. Під час візуального огляду вказаного громадянина, у його руках була виявлена дерев’яна палиця, до якої клейкою стрічкою примотані заборонені предмети, а саме: 12 (дванадцять) мобільних телефонів, 400 грам сухих дріжджів, гроші в сумі 200 (двісті) гривень. Також у його руці був пакет у якому було виявлено 2 (дві) пластикові пляшки з пивом об’ємом 1,25 л кожна. З його пояснень, він прибув до місця дислокації установи з метою здійснити перекид через огорожу в охоронювану територію установи. Даний факт зареєстрований в книзі «Обліку заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події державної установи «Селидівська виправна колонії (№ 82)», а також на місці події складено протокол про вилучення заборонених предметів та протокол про адміністративне правопорушення за ст.188 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

26 квітня приблизно о 13 годин 10 хвилин була доглянута машина «МАЗ», яка завозила до їдальні продукти харчування. Так, при догляді одного із мішків з картоплею, всередині було виявлено посилку зі згортком речовини зеленого кольору, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб «канабіс». Даний згорток було вилучено співробітниками поліції та відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.309 КК України.

23 квітня в Житомирській УВП (№ 8) під час догляду посилки в середині банки з варенням було виявлено та вилучено мобільний телефон, а в іншій банці мариновані огірки, залиті рідиною з характерним запахом горілки.

23 квітня о 21 год. 30 хв. на дільниці № 8 перекрито канал надходження заборонених предметів та речовин в охоронюваний об’єкт, а саме, виявлено 2 поліетиленових згортки та 6 пластикових пляшок в середині яких знаходилось 6 літрів спиртовмісної рідини, 19 мобільних телефонів, 6 пачок дріжджів загальною масою 500 г., 2 батареї живлення та 5 зарядні пристрої.

04 травня в Маневицькій ВК (№ 42) під час догляду передачі виявлено шість згортків з невідомим вмістом, обмотаних поліетиленовою стрічкою, які знаходились в пачці з кетчупом "Торчин".

03 травня в Кропивницькій ВК (№ 6) спільно із працівниками управління протидії наркозлочинності ГУНП в Кіровоградській області та управління патрульної поліції затримано громадянина, який мав намір здійснити перекид. В правій кишені куртки останнього виявлено згорток обмотаний клейкою стрічкою з написом «3 БАРАК», в середині з речовиною схожою на «канабіс».

25 квітня у Сумському СІЗО під час догляду посилки у рушнику було виявлено 2 дві сім-картки мобільного оператора.

За інформацією, що надійшла від міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, під час проведення спецоперацій в охоронюваних зонах було вилучено близько 3000 літрів браги, 46 літрів спиртовмісної речовини, 1245 мобільних телефонів тощо.

Також з метою перевірки організації та проведення спеціальних операцій працівниками Адміністрації ДКВС України за окремим графіком здійснені перевірки виконання запланованих операціями заходів в УВП та СІЗО. Зокрема були перевірені – Кропивницький СІЗО, Криворізька (№ 3) та Дніпровська (№ 4) УВП, Ладижинська (№ 39) та Літинська (№ 123) ВК.

Разом з тим, 28 квітня 2019 року внаслідок послабленого контролю за поведінкою засуджених та неналежного виконання заходів, передбачених планами проведення операцій "Заслон" та "Щит", допущено напади засуджених та нанесення тілесних ушкоджень персоналу державних установ «Коростенська виправна колонія (№ 71)» та «Черкаська виправна колонія (№ 62)».

У Коростенській ВК (№ 71) під час проведення особистого обшуку засуджений почав чинити фізичний опір молодшому інспектору, хапати його за руки, формений одяг, штовхати у груди та вдарив рукою в обличчя. До засудженого було застосовано фізичну силу, після чого у нього вилучено речовину темно-коричневого кольору та кристалоподібну речовину білого кольору. Проводиться службове розслідування.

У Черкаській ВК (№ 62) група засуджених, після вживання алкогольних напоїв, вчинила напад у відділенні соціально-психологічної служби на чергового помічника начальника установи, молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки, начальника відділення соціально-виховної та психологічної роботи. У результаті нападу даним співробітникам були нанесені тілесні ушкодження різної тяжкості. Адміністрацією ДКВС України ініційовано введення режиму особливих умов у зазначеній установі, про що в установленому порядку повідомлено Міністра юстиції України. На цей час оперативна обстановка в установі задовільна та керована, за даними фактами проводиться службове розслідування. Крім цього, зафіксовано випадки вчинення корупційних правопорушень персоналом:

- 26 квітня фельдшер медичної частини Миколаївської ВК (№ 50) Західного МРУ намагався занести до зони, що охороняється телевізор, у середині якого працівником оперативного відділу установи було виявлено та вилучено три упаковки дріжджів, сім мобільних телефонів та п’ять зарядних пристроїв до них;
- цього ж дня на КПП по пропуску автотранспорту Петрівської ВК (№ 49) Південного МРУ працівниками відділу охорони був затриманий експедитор (з перевезення вантажів) відділу інтендантського та господарського забезпечення установи, який намагався за допомогою транспорту, що перебуває на балансі установи, доставити до установи пакунок із речовиною сіро-зеленого кольору рослинного походження, який був прихований у борті причепа;
- 27 квітня в Бучанській ВК (№ 85) Центрального МРУ були затримані молодший інспектор відділу нагляду і безпеки та заступник чергового помічника начальника установи. Під час догляду вищевказаних співробітників було виявлено у молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки мобільний телефон, дві таблетки жовтого та білого кольорів невідомого походження.
- 04 травня під час спроби пронесення до зони, що охороняється, у молодшого інспектора відділу режиму і охорони було Маріупольського СІЗО виявлено та вилучено три мобільних телефони, два зарядних пристрої для них, сім-карта, навушники та грошові кошти у сумі 456 гривень; у молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки Кропивницької ВК (№ 6) Південного МРУ було виявлено та вилучено мобільний телефон та саморобний зарядний пристрій до нього.

У подальшому спеціальні операції під умовними найменуваннями “Заслон” та “Щит”, як один із засобів перекриття каналів надходження заборонених предметів, будуть проводитись в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.

Управління Державної
кримінально-виконавчої служби
України

версія для друку
Розширений пошук »