2 червня 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
Новий офіційний сайт, який міститиме актуальну інформацію про роботу Державної кримінально-виконавчої служби, наразі перебуває у стадії розробки. Найближчим часом сайт буде розміщено в публічному просторі та з'явиться посилання на цьому банері а також на офіційній сторінці Facebook Департаменту.
18.06.2019
Державна пенітенціарна служба України

Сучасні підходи до профілактики та лікування розладів, пов’язаних з вживанням психоактивних речовин

У період з 10 по 14 червня 2019 року в с. Сосновка Полтавської області за організаційного сприяння міжнародної організації РАТН проведено два триденних тренінги "Сучасні підходи до профілактики та лікування розладів, пов’язаних з вживанням психоактивних речовин у осіб, узятих під варту, та засуджених як компонента профілактики ВІЛ в установах ДКВС України".

В тренінгу взяли участь практичні працівники та керівники соціально-виховної та психологічної служби, оперативних підрозділів, медичних частин установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України в Запорізькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Чернігівській, Черкаській та Полтавській областях, а також керівники філій Державної установи "Центр охорони здоров’я ДКВС України".

Під час відкриття тренінгу з доповідями виступили: Торкунов Олег Миколайович, заступник начальника Адміністрації ДКВС України з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту; Калівошко Валерій Миколайович, начальник Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України; Злобинець Михайло Васильович, заступник директора Державної установи "Центр охорони здоров’я ДКВС України"; Ханюков Євген Васильович, керівник групи впровадження проектів Глобального Фонду для боротьби з ВІЛ, туберкульозом та малярією та "Заради життя" (Serving Life).

Тренінг проводився командою досвідчених тренерів РАТН, які пройшли навчання на тренінгу для національних тренерів (ТОТ) у сфері профілактики та лікування розладів, пов'язаних з вживанням психоактивних речовин (ПАР) для осіб з ВІЛ або підвищеним ризиком інфікування ВІЛ, Світланою Леонтьєвою, директором проекту "Заради життя", міжнародної організації РАТН та Тетяною Габорець, менеджером програми з ВІЛ та ВГС проекту "Заради життя", міжнародної організації РАТН.

Учасники тренінгу ознайомилися з оглядом сучасних знань щодо епідситуації захворюваності та поширеності ВІЛ в Україні, природою розладів, пов’язаних з вживанням ПАР, їх впливом на поширення ВІЛ. Учасники обговорили перспективи досягнення глобальних цілей "90-90-90" в пенітенціарній системи України, а також знайомилися зі стратегіями та методами залучення, початку та утримання в лікуванні для осіб з розладами, пов’язаними з вживанням ПАР, та ВІЛ-інфекцією.

Під час тренінгу відпрацювали навички проведення скринінгу, коротких інтервенцій та мотиваційних інтерв’ю з особами, узятими під варту, та засудженими щодо вживання ПАР в мультидисциплінарних командах.

Обговорили лікувальні втручання, засновані на доказах, для осіб з розладами, пов’язаними з вживанням ПАР, та ризиком ВІЛ. Жваву дискусію викликала інтерактивна вправа "Міфи та правда щодо ВІЛ та вживання психоактивних речовин".

Під час тренінгу РАТН використовувались тренінгові матеріали Міжнародного центру обміну технологіями в сфері залежностями (Addiction Technology Transfer Center (ATTC).

Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »