2 червня 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
Новий офіційний сайт, який міститиме актуальну інформацію про роботу Державної кримінально-виконавчої служби, наразі перебуває у стадії розробки. Найближчим часом сайт буде розміщено в публічному просторі та з'явиться посилання на цьому банері а також на офіційній сторінці Facebook Департаменту.
18.06.2019
Державна пенітенціарна служба України

Впровадження реабілітаційної програми для засуджених та осіб, взятих під варту, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин

В Адміністрації ДКВС України у період з 10 по 14 червня 2019 року у рамках реалізації проекту "ДІЯ - ЄС" та заходів, передбачених паспортом реформ пенітенціарної системи та пробації, організовано та проведено тренінг по застосуванню в практичній діяльності "Програми реабілітації для засуджених та осіб, взятих під варту, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин".

В навчальному тренінгу взяли участь представники Адміністрації ДКВС України, Державної установи "Центр охорони здоров’я ДКВС України", Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, державних установ "Бориспільська виправна колонія (№ 119) та "Бучанська випрана колонія (№ 85)", а також представники Академії Державної пенітенціарної служби та Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України, громадських організацій "100 відсотків життя. Київський регіон", "FREEZONE".

Тренерами виступили міжнародні експерти проекту "ДІЯ-ЄС", практичні працівники пенітенціарних установ Іспанії Оскар Ерреро та Франсіско Рекена. Метою проведеного тренінгу була теоретична та практична підготовка персоналу ДКВС України для забезпечення ефективного пілотування розробленої в рамках проекту "Програми реабілітації для засуджених та осіб, взятих під варту з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин".

Розроблена спільно з іспанськими експертами реабілітаційна програма для ув’язнених та засуджених застосовується до осіб, які мають проблеми, обумовлені вживанням психоактивних речовин. Адже загальновизнаним є зв'язок повторних злочинів із наявністю в особи залежностей.

Дана програма ґрунтується на міжнародному досвіді, в ній органічно поєднуються психологічний вплив з медичним, просвітницьким та соціальним компонентами. Значна увага приділена питанню мотивації учасників програми, адже за наявності готовності до змін буде досягнуто позитивної динаміки та підвищення ефективності процесу реабілітації ув’язнених і засуджених, будуть мінімізовані ризики повторних злочинів.

Крім того, в даній програмі представлено курс занять, спрямованих на розвиток навичок саморегуляції негативних психічних станів та емоцій, прийняття рішень та планування майбутнього життя, здатності протистояти тиску групи, комунікативних навичок, посилення самоефективності та корекцію самооцінки, формування навичок здорового способу життя, конструктивну організацію дозвілля.

Лише за умови комплексного, систематичного та цілеспрямованого впливу на особистість засудженого, корекції негативних рис та якостей, реалізації реабілітаційних програм, стане можливим вирішення проблеми із залежностями, уникнення ситуацій ризику в майбутньому, вибір ефективної стратегії поведінки на випадок зриву. Зазначене буде запобігати вчиненню повторних злочинів, забезпечить більш успішну реінтеграцію осіб в соціум та підвищить безпеку суспільства.

Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »