26 травня 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
Новий офіційний сайт, який міститиме актуальну інформацію про роботу Державної кримінально-виконавчої служби, наразі перебуває у стадії розробки. Найближчим часом сайт буде розміщено в публічному просторі та з'явиться посилання на цьому банері а також на офіційній сторінці Facebook Департаменту.
05.07.2019
Державна пенітенціарна служба України

2-3 липня 2019 року відбулася I Національна конференція з питань пенітенціарної пробації в Україні

2 та 3 липня 2019 року відбулася I Національна конференція з питань пенітенціарної пробації в Україні, яка була організована благодійною організацією "FREE ZONE" за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. У Конференції прийняли участь заступник Міністра юстиції України Д.В. Чернишов, заступник начальника Адміністрації ДКВС України з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту О.М. Торкунов, представники Генеральної прокуратури України, Адміністрації ДКВС України, Державної установи "Центр пробації", міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації, установ виконання покарань, відомчих навчальних закладів, громадських організацій.

Метою заходу було обговорення сучасного стану реалізації пенітенціарної пробації та ресоціалізації осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, а також проблеми забезпечення прав уразливих категорій засуджених як у період відбування покарання, так і після звільнення. Тобто, формування єдиного бачення впровадження пенітенціарної пробації в Україні з тим, щоб підготовка до звільнення з місць позбавлення волі стала невід’ємним інститутом кримінально-виконавчої системи.

Вдосконалення системи соціальної підтримки осіб у конфлікті із законом, як поінформував заступник Міністра юстиції, а також сприяння соціальній адаптації та інтеграції у суспільство звільнених громадян є провідним чинником зниження рівня злочинності у суспільстві. "Варто розуміти, що просто виставити колишнього ув’язненого за двері установи виконання покарань – це лише пів справи, – наголосив Д.В. Чернишов. – Засуджений може пройти певні програми реабілітації в установі виконання покарань, здобути певні професійні навички, навіть отримати освіту. Але за дверима установи на нього чекає прірва та відторгнення, ефективність пенітенціарної системи зведеться на ніщо. Тому найголовніше – співпраця установ виконання покарань, пенітенціарної пробації з неурядовими організаціями, громадами, що можуть прийняти людину на свободі. Створення різних соціальних проектів, залучення колишніх в’язнів до соціальних робочих проектів веде, по-перше, до підвищення безпеки суспільства, і по-друге, економії коштів бюджету".

"Наше завдання – не лише забезпечення ізоляції людини від суспільства, створення умов для повернення людини в якості повноправного члена суспільства. Ми маємо створити "вікно можливостей та вибору" для того, щоб людина могла обрати для себе траєкторію подальшого життя: чи то вчиняти повторні злочини, чи жити в добропорядному руслі…" - зазначив у своєму виступі заступник начальника Адміністрації ДКВС України О.М. Торкунов.

Начальник Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України В.М. Калівошко наголосив на важливості взаємодії установ виконання покарань з громадськими організаціями з метою залучення їх до процесу підготовки до звільнення засуджених та подальшої їх реінтеграції у суспільство, так як ні ДКВС України, ні ДУ "Центр пробації" неспроможні надавати засудженим і звільненим той широкий спектр соціальних послуг, яких вони потребують для повернення до життя повноправним членом суспільства.

В рамках Конференції були представлені результати дослідження актуальних потреб осіб, засуджених до позбавлення волі у контексті підготовки до звільнення та успішної ресоціалізації, проведені Проектним офісом Міністерства юстиції України, яке проводилось протягом 2018-2019 року на базі 25 установ виконання покарань.

Також присутні мали змогу ознайомитися з особливостями пілотування моделі пенітенціарної пробації в Білоцерківському регіональному пілоті.

На завершальній панельній дискусії Конференції відбулось обговорення нормативно-правового забезпечення пенітенціарної пробації, а також подолання правових бар’єрів у доступі до лікування ВІЛ-інфекції, туберкульозу та вірусних гепатитів.

Управління соціально-виховної та
психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »