2 червня 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
Новий офіційний сайт, який міститиме актуальну інформацію про роботу Державної кримінально-виконавчої служби, наразі перебуває у стадії розробки. Найближчим часом сайт буде розміщено в публічному просторі та з'явиться посилання на цьому банері а також на офіційній сторінці Facebook Департаменту.
21.08.2019
Державна пенітенціарна служба України

Консолідація зусиль для забезпечення належних умов та реабілітації осіб, які мають статус учасників антитерористичної операції (АТО) чи Операції Об`єднаних сил (ООС), та перебувають в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах ДКВС України

20 серпня 2019 року у Міністерстві юстиції України відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством юстиції України, Міністерством у справах ветеранів України, благодійною організацією «FREE ZONE» та громадською організацією «ЕЛЕОС-УКРАЇНА» щодо об’єднання зусиль для забезпечення належних умов та реабілітації осіб, які мають статус учасників антитерористичної операції (АТО) чи Операції Об`єднаних сил (ООС), та перебувають в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах ДКВС України.

Заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов зосередив увагу присутніх на тому, що проблема особливої реабілітації осіб, які мають статус учасника бойових дій, наразі стоїть гостро і необхідно шукати шляхи якнайшвидшого її вирішення.

І це вказує на те, що наразі існує потреба у розробці реабілітаційних програм для цієї категорії засуджених, а також методик та інструментів у роботі з ними під час відбування покарання та після звільнення.

Заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко, переконаний, що практично всі ветерани мають посттравматичний синдром, а те, що такі люди потрапляють в установи виконання покарань – наслідок відсутності вчасної всебічної соціальної допомоги.

Крім того, заступник Міністра у справах ветеранів також виступив з ініціативою проведення виховної роботи серед неповнолітніх засуджених в напрямку патріотичного виховання із залученням фахівців їхнього відомства.

Заступник голови Синодального відділу Соціального служіння та благодійності УПЦ, протоієрей Сергій Дмитрієв та голова правління благодійної організації «FREE ZONE» розповіли про попередні домовленості в напрямку підготовки до звільнення зазначеної категорії засуджених.

Начальник Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України Валерій Калівошко наголосив, що на сьогодні в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах України перебуває 232 особи, які мають статус учасників антитерористичної операції (АТО) чи Операції Об`єднаних сил (ООС), з них: 115 – засуджені на строк від 1 до 5 років ; 77 - засуджені на строк від 5 до 10 років; 19 – засуджені на строк 10 років і більше; 8 - осіб мають інвалідність.

Найбільша кількість осіб перебуває в установах ДКВС України в Дніпропетровської (32); Київської (24); Полтавської (19); Харківської (18); Вінницької (14); Рівненської та Чернігівської областях (по 13).

Під час відбування покарання 10 засуджених залучено до навчання в загальноосвітніх навчальних закладах при установах та 25 для здобуття професійно-технічної освіти. 116 засуджених залучено до праці на виробництві установи.

На сьогоднішній день соціально-виховна робота з вищезазначеною категорією засуджених та заходи з їх ресоціалізації здійснюються на загальних умовах згідно кримінально-виконавчого законодавства та нормативно-правової бази.

На даний час Адміністрацією ДКВС України спільно з міжнародними та вітчизняними експертами ведеться робота в рамках проектної діяльності щодо розробки інструментарію та корекційних програм з різними категоріями засуджених (жінки, діти, наркозалежні).

Разом з тим, наразі є потреба у розробці реабілітаційних програм, програм підготовки до звільнення та успішної адаптації у суспільстві після звільнення засуджених, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в АТО, отримали статус учасника бойових дій.

Крім того, потребує міжвідомча консолідація зусиль із залученням недержавних та волонтерських організацій при розробці проектів нормативно-правових актів у сфері виконання кримінальних покарань та пробації стосовно засуджених, які брали участь в АТО, отримали статус учасника бойових. Статус таких засуджених повинен враховуватись при розгляді питань при застосуванні до них акту помилування або при прийнятті Закону України «Про амністію».

Для більш ефективної соціально-виховної та психологічної роботи з даною категорією засуджених необхідною умовою є залучення представників недержавного сектору, релігійних організацій, волонтерів та спеціалістів – психологів.

Також, важливим компонентом при роботі із цією категорією засудженими є підтримка та збереження (відновлення) соціально-важливих зв’язків з їх рідними та близькими.

Сподіваємося, що підписання вищезазначеного Меморандуму про співпрацю сприятиме покращенню соціально-виховної роботи з такою категорією засуджених та сприятиме їх реабілітації.

Управління соціально-виховної та
психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »