27 травня 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
Новий офіційний сайт, який міститиме актуальну інформацію про роботу Державної кримінально-виконавчої служби, наразі перебуває у стадії розробки. Найближчим часом сайт буде розміщено в публічному просторі та з'явиться посилання на цьому банері а також на офіційній сторінці Facebook Департаменту.
25.10.2019
Державна пенітенціарна служба України

Освіта як фактор успішної реінтеграції засуджених

24 жовтня 2019 року в Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України під головуванням заступника начальника Адміністрації ДКВС України з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту, Олега Торкунова проведено круглий стіл на тему: «Освіта як фактор успішної реінтеграції засуджених».

У заході взяли участь представники благодійних організацій «FREE ZONE», «Світло надії», громадської організації «Золотий Вік України», представники Посольства Федеративної Республіки Німеччина, Міністерства юстиції України, Міністерства освіти і науки України, Адміністрації ДКВС України, ДУ «Центр пробації», Українського центру оцінювання якості освіти, Державного підприємства «ІНФОРЕСУРС», Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також представники Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

Зі вступним словом до присутніх звернувся заступник начальника Олег Торкунов, який подякував присутнім за участь у заході та зазначив, що освіта відіграє важливу роль для ресоціалізації осіб, які вчинили злочини, попередження рецидивної злочинності та забезпечення безпеки суспільства. Освіта в установах виконання покарань допомагає пом’якшити режим і поліпшити умови тримання під вартою, а також є важливим засобом адаптації повернення засуджених в суспільство.

Заступник начальника відділу діяльності виховних колоній, загальноосвітнього та професійно-технічного навчання засуджених Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Олександр Гужва проінформував про стан забезпечення права на освіту осіб, засуджених до позбавлення волі на певний строк в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.

Голова правління «FREE ZONE» Олексій Загребельний зазначив на необхідності створення освітніх хабів на території установ, в яких існуватиме доступ до різноманітних курсів і програм, проведення підготовки до звільнення, роботи неурядових організацій.

Директор Представництва DVV International в Україні Олег Смірнов відмітив, що освіта є важливим елементом у розвитку людини протягом життя та суспільства в цілому, тому освітній процес має стати поштовхом до змін у пенітенціарній системі.

Керівник БО «Світло надії» Роман Дрозд зазначив на необхідності перегляду програм диференційно-виховного впливу та спільно з іншими громадськими організаціями створити робочу групу по розробці нової програми диференційно-виховного впливу та підготовки до звільнення.

Під час засідання круглого столу розглянуті питання щодо доступу засуджених до формальної та неформальної освіти у місцях позбавлення волі, обговорено їх роль в ресоціалізації та попередженні рецидивної злочинності. Було звернено увагу на важливості доповнення спектру освітніх послуг програмами неформальної освіти, що підвищить ефективність здійснення підготовки засуджених до звільнення та буде сприяти забезпеченню безпеки суспільства.

Управління соціально-виховної та
психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »