8 квiтня 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
04.11.2019
Державна пенітенціарна служба України

Підвищуємо рівень професійної компетентності персоналу соціально-психологічної служби

В період з 30 по 31 жовтня 2019 року на базі Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції відбувся семінар-тренінг для заступників начальників установ з соціально-виховної та психологічної роботи, а також психологів установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, підпорядкованих даному управлінню під головуванням заступника начальника управління з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту, Котик Тетяни Миколаївни.

Захід проводила головний спеціаліст відділу соціально-психологічної роботи із засудженими Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України Рудніцька Ірина Михайлівна. Було обговорено загальні питання організації діяльності соціально-психологічної служби, розглянуто психологічні особливості ув’язнених та засуджених, проведено оцінку рівня знань персоналу. Значна увага була приділена особливостям підготовки та складання психологічних характеристик на ув’язнених та засуджених, підкреслено важливість проведення психодіагностичної роботи, використання різних методів отримання інформації про особу.

Ірина Михайлівна зауважила, що актуальним залишається питання профілактики та попередження самогубств серед ув’язнених та засуджених. Під час спілкування з колегами було обговорено психологічні особливості засуджених-суїцидентів, специфіка індивідуального спілкування з ними, а також проаналізовано «Політику щодо боротьби з самогубствами та само ушкодженнями». Працівниками соціально-психологічної служби було висловлено пропозиції щодо необхідності покращення взаємодії між різними службами установи виконання покарань, слідчого ізолятора, а також важливості проведення оцінки ризику суїциду при потраплянні особи в умови позбавлення волі спеціалістами багатопрофільної команди, виконання обов'язків посадовими особами установи щодо організації роботи з профілактики та попередження самогубств серед осіб, які тримаються в установах виконання покарань.

До участі були також запрошені Валентин Дорощук, настоятель Храму Моісея Мурина в державній установі «Дніпровська установа виконання покарань (№ 4)» та директор благодійної організації «Центр соціальної адаптації – Преображення» Ярослав Костюченко. Гості виступили з питаннями щодо участі духовенства в профілактиці самогубств та надання духовної підтримки особам, які знаходяться в місцях несвободи, сприяння у соціальній адаптації осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, надання допомоги в реалізації їх прав.

Учасники заходу прийшли до висновку, що попередження та профілактика самогубств – справа кожного співробітника, що має ґрунтуватися на мультидисциплінарному підході.

Управління соціально-виховної та
психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »