11 грудня 2019
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Мельникова, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
03.12.2019
Державна пенітенціарна служба України

Відбулася всеукраїнська акція «Зернятко добра»

Адміністрацією ДКВС України у співпраці з громадською організацією «Україна без тортур» організовано та проведено серед ув’язнених та засуджених установ ДКВС України всеукраїнську акцію «Зернятко добра», яка відбулась в кінці листопада 2019 року в рамках Міжнародного дня добрих справ - #ЩЕДРИЙВІВТОРОК. Ініціатором та організатором акції виступила громадська організація «Україна без тортур», діяльність якої є частиною реалізації національного превентивного механізму.

В рамках акції ув‘язнені та засуджені з різних областей України написали листи, в яких розповіли про свої добрі справи, які були зроблені або будуть зроблені після закінчення строку відбування покарання. Загальна кількість учасників даної акції становить 265 осіб. Найбільш активну участь взяли засуджені, які відбувають покарання в установах Північно-Східного (65 осіб), Південно-Східного (63 особи) та Центрально-Західного (54 особи) міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.

Усі листи були направлені до громадської організації «Україна без тортур», яка і буде визначати переможців. Засуджені, які написали найбільш щирі та креативні листи, отримають подарунок у вигляді зерна та ґрунту для пророщування.

Переможці будуть визначені наступного тижня і отримають свої власні зернятка добра.

Адже кожен ув’язнений чи засуджений, який взяв участь в даній акції, робив в своєму житті до ув’язнення добрі справи, допомагав родичам, людям літнього віку, дітям, сусідам, знайомим та взагалі незнайомим людям.

Незважаючи на те, що вони припустились у своєму житті помилки та вчинили злочин, в їхніх серцях палає вогонь добра та допомоги, вони складають плани на майбутнє і вірять в їх здійснення.

#ЩЕДРИЙВІВТОРОК#ЗерняткоДобра

«Після звільнення я хочу на волонтерських засадах допомагати всім дітям у дитячих будинках та спец закладах, що потребують допомоги, це наше майбутнє і воно в наших руках. Хай вони не роблять тих помилок, які робимо ми» (засуджений Р.).

«Не дивлячись на мій ганебний вчинок, в моєму житті були і хороші вчинки. Протягом восьми років я зі своєю подругою збирали гроші на речі першої потреби, одяг та іграшки для покинутих дітей в «Будинок малютки». Коли я звільнюсь з тюрми, я буду продовжувати робити добрі вчинки та допомагати людям» (засуджена К.).

«Після звільнення з місць позбавлення волі я планую влаштуватися на роботу електриком, кожен день ремонтувати техніку, тим допомагати людям у вирішенні їх проблем» (засуджений Т.).

«Народна мудрість «що посієш – те й пожнеш» має декілька значень. Те добре, розумне, вічне, посіяне в нас нашими батьками, а нами в наших дітей, дає відповідні плоди. Моє добро, мої добрі справи (разом з такими зусиллями моєї дружини, наших рідних та найближчого оточення) відроджуються, повторюються та продовжуються в наших дітях і дітях наших дітей» (засуджений Н.).

«Коли ти робиш щось добре для усіх, а не тільки для себе, то і світ стає добрішим» (засуджений Ч.).

Управління соціально-виховної та психологічної роботи
із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »