17 лютого 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
23.01.2020
Державна пенітенціарна служба України

День Соборності України в установах виконання покарань України

22 січня 2020 року в Україні відзначили День Соборності (День Злуки).

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити Україну всі її, так звані, сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. На тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

Набираюча обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів», поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки.

Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає. Надію, приміром, втратили нащадки кривавих диктаторів, коли Великий і Могутній Радянський Союз - об’єднання, побудоване зовні на «нових канонах справедливості», а всередині на крові і безглуздих жертвах, звалилося, не залишивши після себе нічого, що могло б його реанімувати.

22 січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи. 21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Відповідно до Указу Президента України № 871 / 2014 від 13 листопада 2014-го року «Відзначати щорічно 22 січня - у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки - День Соборності України». Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! В цей день в усіх без виключення установах виконання покарань відбулися святкові заходи з нагоди 101 річниці «Акту Злуки», до яких було долучено 13 тис. 478 засуджених.

У державних установах Центрального МРУ:
В установах виконання покарань та слідчих ізоляторах проведені святкові та інформаційно-просвітницькі заходи (бесіди, лекції, дискусії, перегляди документальних відеофільмів, круглі столи, вікторини). У бібліотеках установ були оформлені тематичні виставки, а у відділеннях СПС випущені святкові стінгазети, присвячені річниці Соборності України.

До проведення заходів залучено педагогічні колективи загальноосвітніх шкіл, класів вечірнього навчання, представників громадських, релігійних та благодійних організацій.

У державних установах Північно-Східного МРУ:
В кімнатах виховної роботи засуджені переглянули по телебаченню фільми на патріотичну тематику. В бібліотеках проведено тематичні експозиції та відбулися конкурси на кращу стінгазету.

У заходах взяли участь вчителі навчальних закладів, студенти Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського, представники спостережних комісій, громадських, державних та релігійних організацій.

У державних установах Центрально-Західного МРУ:
В загальноосвітніх навчальних закладах установ виконання покарань організовано та проведено із засудженими лекції на тему «День Соборності України», проведено молебень та благодійні заходи за Україну з нагоди Дня Соборності України. У відділеннях СПС розміщено наочну інформацію щодо Акту злуки Української Народної Республіки і Західно–Української Народної Республіки, конкурс стінних газет, спрямованих на поглиблення знань про об’єднання українських земель в єдину Українську державу, для засуджених та ув’язнених прочитано лекцію на тему «Україна соборна й єдина».

У державних установах Південного МРУ:
В установах виконання покарань та слідчих ізоляторах проведено 52 інформаційно-просвітницькі заходи, Зокрема: загальна радіотрансляція на тему «День Соборності України»;
лекції на тему «Утворення єдиної Української держави», «Єднання заради Незалежності»;
перегляд документальних фільмів «Злука. День соборності України», «Історія, передумови та значення Соборності України»;
проведено молебень представниками Української Православної Церкви;
вікторини серед засуджених, приурочені святу.

У державних установах Південно-Східного МРУ:
З нагоди Дня Соборності України створено сприятливі умови учасникам заходу, забезпечено участь в ньому усіх бажаючих засуджених:
в бібліотеках установ організовано тематичні виставки книг та публікацій;
проведено виховні години в відділеннях СПС присвячені події;
запрошені представники громадських організацій;
проведені бесіди про велич України, згадали про тих, хто віддав життя за честь, свободу, незалежність та єдність держави.

Під час заходів засуджені із цікавістю слухали про історичні витоки державного свята, активно пояснювали своє власне бачення єдності, об'єднання, патріотизму та любові до рідного краю.

У державних установах Західного МРУ:
Організовано тематичні лекції, інформаційні години, вікторини, виступи, дискусії, диспути. Начальниками відділень СПС із засудженими проведено виховні години та лекції на тему «Витоки Соборності», «День Соборності України» та інші просвітницькі заходи, присвячені українській державності, які мали на меті формування почуття єдності та патріотизму. В установах оформлено інформаційні кутки.

В приміщенні актового залу, клубу, бібліотеки установ організовано тематичні експозиції та фотовиставки, присвячені історії України, українській мові та літературі, життю та діяльності видатних діячів, які зробили внесок у процес українського державотворення.

В рамках діяльності кіноклубу організовано перегляд та подальше обговорення тематичних художніх та документальних фільмів «Символ нашої волі», «Легіон. Хроніка Української Галицької армії», відповідних телепередач «Перемоги України». Через радіомережу установ транслювались Державний гімн України, уривки аудіо-лекції «Історія України» за період з початку та до 20-их років ХХ-го століття, а також інформація про проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в одну самостійну соборну Українську державу.

В навчальних закладах, що діють при установах, проведено відкриті уроки з історії України «Величний день єднання», «Історія мої країни». Також особами, відповідальними за вказаний напрямок роботи, організовано спортивні заходи для засуджених.

До участі у проведенні заходів залучено представників громадських та релігійних організацій, благодійних фондів, які співпрацюють з установами на основі угод про співпрацю. Заходи проведено з дотриманням вимог режиму тримання, чіткого виконання чинного законодавства, методичних рекомендацій щодо проведення в установах виконання покарань виховних, культурно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів з засудженими.

Проведення подібних заходів сприяють вихованню у засуджених почуття патріотизму та утвердження ідей єдності українського народу, мають позитивний вплив на особистість засудженого сприяють культурному та освітньому розвитку, сприяють особистісному та духовному становленню, формуванню суспільної свідомості та громадянського суспільства.

Управління соціально-виховної та
психологічної роботи із засудженими

версія для друку
Розширений пошук »