8 квiтня 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
04.02.2020
Державна пенітенціарна служба України

Засідання Спільного представницького органу профспілкових організацій Державної кримінально-виконавчої служби України

30 січня 2020 року у місті Києві, в приміщенні Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України, відбулося засідання Спільного представницького органу профспілкових організацій Державної кримінально-виконавчої служби України, на якому були присутні Голови Регіональних профспілкових організацій, голова профспілкової організації ДУ «Генеральна дирекція ДКВС України», члени СПО.

Під час засідання до Спільного представницького органу профспілкових організацій ДКВС України було прийнято та обговорено низку важливих питань діяльності СПО, зокрема було підбито підсумки роботи СПО та регіональних профспілкових організацій у 2019 році.

Голова СПО Олег Плеханов доповів присутнім про роботу над Колективним договором на 2019-2021 роки. Після роботи комісії цей документ було представлено на черговому засіданні Спільного представницького органу 24 січня 2019 року в місті Харкові. Після бурхливої дискусії, в якій прийняли участь члени СПО, Голови Регіональних профспілкових організацій, провідні спеціалісти Об’єднання профспілок Харківської області, фахівці Центрального та Північно-Східного міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, проект Типового Колективного договору на 2019-2021 роки було затверджено. Після узгодження з Адміністрацією ДКВС України, зазначений проект було направлено до органів та установ Державної кримінально-виконавчої служби України для опрацювання на місцях з подальшим прийняттям Колективних договорів на зборах трудових колективів. На теперішній час у всіх установах ДКВС України укладені Колективні договори.

Протягом 2019 року Президією Спільного представницького органу з метою захисту соціально-економічних прав та інтересів співробітників було підготовано та направлено два звернення до Президента України В. Зеленського, звернення до Голови Верховної Ради України Д. Разумкова, звернення Голові депутатської фракції політичної партії «СЛУГА НАРОДУ» Д. Арахамії та до представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини С. Красноперова.

Так, 23 липня 2019 року Президенту України було направлено звернення щодо сприяння у вирішенні питання відновлення фінансування для завершення будівництва відомчого 70 квартирного житлового будинку у сел. Подвірки Дергачівського району Харківської області. Так, як забезпеченість житлом є однією із найважливіших соціальних потреб співробітників ДКВС України.

Наприклад, на теперішній час по Північно-Східному міжрегіональному управлінню (м.Харків), яке забезпечує діяльність органів та установ у Харківській, Луганській, Полтавській та Сумській областях, покращення житлових умов потребують понад 5 тис.

діючих працівників та пенсіонерів. На зазначене звернення, яке було передано для опрацювання з Офісу Президента України до Міністерства юстиції, була отримана відповідь заступника Міністра юстиції. В ній зазначено, що до бюджетного запиту Міністерства юстиції України на 2019 рік та наступні два бюджетні періоди (2020 та 2021 роки) по бюджетній програмі КПКВ 3601180 «Будівництво (придбання житла для осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України» надано пропозиції в сумі 47,8 млн.грн. для завершення будівництва зазначеного будинку.

Про те, Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» кошти на вказані цілі не передбачені. Також, пропозиція щодо завершення будівництва 70-ти квартирного житлового будинку в с. Подвірки Харківської області була внесена до бюджетного запиту Міністерства юстиції на 2020, 2021, 2022 роки. Але, як всі ми знаємо, і в цьому році виділення коштів на вирішення цього питання державним бюджетом не передбачено.

Наступним приводом для звернення до Президента України В. Зеленського стало Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 року № 459-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству юстиції на 2019 рік», яке прямо суперечить положенням статті 55 Бюджетного Кодексу України, оскільки передбачає фактичне скорочення фонду оплати праці працівників бюджетних установ, якими є установи виконання кримінальних покарань на суму 4 мільйони 100 тис. грн. та перенаправлення цих коштів на оплату послуг адвокатів системи безоплатної правової допомоги. З цього питання також, було направлено звернення до представника Уповноваженого Верховної Ради України В жовтні 2019 року СПО було підготовлено звернення до Голови Верховної Ради України Д. Разумкову та Голові депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» Д. Арахамії з приводу проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо ліквідації корупційної схеми в пенітенціарній системі шляхом вилучення ст.391 Кримінального Кодексу України) від 06.09.2019 року № 2079. В цьому зверненні було висловлено занепокоєння що прийняття цього проекту може призвести до погіршення оперативної обстановки в установах, винекненню надзвичайних подій, що в свою чергу призведе до реальної небезпеки для життя та здоров'я персоналу установ виконання покарань, буде мати наслідком подальшу криміналізацію суспільства та т.п.

Про Всеукраїнське віче, яке відбулося 16 січня цього року у Києві на захист конституційних трудових і соціально-економічних прав працівників і діяльності профспілок, доповів голова Південно-Східної регіональної профспілки Володимир Заховайло. За його словами віче було скликане у відповідь законопроєкту «Про працю» (реєст.№2708), який схвалено Кабміном та передано до парламенту. за оцінками профспілок, зазначений законопроєкт значно погіршує права та гарантії працівників, позбавляє профспілки права на представництво за захист прав спілчан.

Про роботу по виконанню безпосередньо статутних завдань доповіла голова Південної регіональної профспілки Леся Сулима. Так, загалом профспілковими організаціями ДКВС України було проведено культурно - масові заходи, на які було витрачено понад п'ять млн грн., було проведено близько 150 заходів на підтримку і розвиток спорту, на які було витрачено понад 300 тис грн., надано матеріальної допомоги 5927 особам на загальну суму понад шість млн грн., оздоровлено більше 3070 співробітників та членів їх сімей, на це було витрачено більше 1, 5 млн грн.

На завершення роботи члени СПО затвердили звіт і визнали роботу профспілок задовільною.

Але зупинятися на досягнутом члени СПО не планують, бо є ще багато питань, які потребують пильної уваги і рішучих дій.

Належне виконання місії кримінально-виконавчої служби із забезпечення суспільної безпеки неможливе без визнання державою соціальних потреб її персоналу.

Сьогодні реформа пенітенціарної системи дає позитивні результати в питаннях, які наближують умови утримання засуджених до європейських стандартів. Але при цьому співробітники, які реалізують положення цієї реформи, залишились поза нею. Вони мають величезну низку проблем: низька заробітна плата, відсутність пільг на оплату комунальних послуг та проїзду у громадському транспорті, незабезпеченість житлом, відсутність відомчого медичного обслуговування та інше. Члени СПО і надалі планують порушувати всі ці проблемні питання на найвищому Державному рівні з метою захисту соціально-економічних прав співробітників ДКВС України.

Прес-служба СПО

версія для друку
Розширений пошук »