8 квiтня 2020
ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА
СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050, м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81
Телефон «гарячої лінії» 364-23-93
12.02.2020
Державна пенітенціарна служба України

Привітання з нагоди 29 річниці з дня утворення у складі Державної кримінально-виконавчої служби України Підрозділів спеціального призначення

12 лютого 2020 року виповнюється 29 років з дня утворення у складі Державної кримінально-виконавчої служби України Підрозділів спеціального призначення. За 29 років службової діяльності Підрозділи пройшли свій певний історичний шлях.

Так, поштовхом до створення підрозділів спеціального призначення стало загострення оперативного стану в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах кримінально-виконавчої системи колишнього СРСР. Зросла агресивність засуджених, намітилася стійка тенденція до зростання відкритої протидії адміністрації. Збільшилося число нападів на співробітників, захоплень їх як заручників.

З метою професійного запобігання цим діям, наказом Міністра внутрішніх справ СРСР від 13.11.1990 № 421 в системі Головного Управління виконання покарань надано розпорядження на створення загонів спеціального призначення у Союзних республіках. Відповідно до наказу МВС України від 12.02.1991 № 49 були створені загони спеціального призначення при УМВС України в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Луганській та Львівській областях із загальною чисельністю 192 особи. У зв'язку із створенням Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі - Держдепартаменту) і виходу його з підпорядкування МВС України, наказом Держдепартаменту від 27.03.2000 № 75 загони спеціального призначення були реорганізовані в підрозділи особливого призначення кримінально-виконавчої системи для дій у надзвичайних ситуаціях із загальною чисельністю 160 осіб.

З 2000 року і по сьогоднішній день Підрозділи пройшли низку організаційно-штатних змін і на сьогодні – це територіальні (міжрегіональні) воєнізовані формування ДКВС України, які функціонують при кожному міжрегіональному управлінні. Утворення Підрозділів спеціального призначення сприяло нормалізації оперативного стану в установах виконання покарань та дозволило звести до мінімуму позаштатні ситуації. Після виведення Держдепартаменту з підпорядкування МВС вони стали основною силою по ліквідації надзвичайних подій в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.

За час свого існування підрозділи спеціального призначення Державної кримінально-виконавчої служби України постійно залучаються до проведення спеціальних заходів щодо забезпечення правопорядку, дотримання вимог режиму, правил внутрішнього розпорядку в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах, звільнення заручників тощо.

З нагоди 29 річниці з дня утворення у складі Державної кримінально-виконавчої служби України Підрозділів спеціального призначення вітаємо особовий склад Підрозділів з професійним святом та бажаємо всім міцного здоров’я, наснаги, благополуччя, щедрої долі та добра. Нехай радість і достаток будуть у кожній оселі. А мирне небо – над усією Україною!

Управління Державної кримінально-виконавчої служби України

версія для друку
Розширений пошук »