ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
11.01.2013

ІНФОРМАЦІЯ
про надання засудженим права користуватися в установах
виконання покарань мобільними телефонами

З метою гуманізації кримінально-виконавчого законодавства України та приведення його у відповідність до міжнародних стандартів захисту прав та законних інтересів засуджених 19 грудня 2012 року Кабінетом Міністрів України на урядовому засіданні ухвалено та направлено на розгляд до Верховної Ради України проект змін до Кримінально-виконавчого кодексу України.

Однією з основних змін у даному законопроекті є надання права засудженим, які відбувають покарання у виправних центрах, виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання та дільницях соціальної реабілітації користуватися мобільними телефонами.

На даний час засуджені, які тримаються у зазначених установах, мають право носити цивільний одяг, користуватися грішми без обмежень та цінними речами, з дозволу адміністрації установи проживати зі своїми сім’ями в межах населеного пункту, де розташована установа, та придбавати житло, виїжджати у короткочасні виїзди за межі установ, у зв’язку з чим заборона на придбання, зберігання та використання ними мобільних телефонів є нелогічною.

Крім того, під час перебування засуджених у короткочасних виїздах за межами виправних центрів неможливо контролювати використання ними засобів мобільного зв’язку.

Однак, для таких засуджених буде існувати декілька обмежень щодо користування мобільними телефонами.

По-перше, мобільні телефони, які засуджені будуть мати можливість зберігати при собі, в обов’язковому порядку повинні бути зареєстровані в черговій частині установи у спеціальному журналі.

По-друге, кожен засуджений може зберігати при собі лише один мобільний телефон.

У разі виявлення у засудженого мобільного телефону, який не зареєстрований у черговій частині установи, або понад встановлену кількість мобільних телефонів, такі телефони будуть вилучатися та передаватися на склад установи для зберігання до звільнення засудженого.

В обох випадках, за порушення встановленого порядку відбування покарання до засудженого будуть застосовані заходи стягнення.

Інших обмежень щодо зберігання та використання засудженими мобільних телефонів не передбачається.

Прес-служба

версія для друку
повернутись