ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
27.03.2014
Державна пенітенціарна служба України

До уваги представників засобів масової інформації та громадськості!

Останнім часом у засобах масової інформації поширюються різноманітні повідомлення про усілякі наміри та рішення Президента Російської Федерації, Федеральної служби виконання покарань Росії, а також незаконнообраного нового керівництва АР Крим в особі С. Аксьонова щодо діяльності органів та установ виконання покарань в АР Крим, які належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, а також подальшої долі засуджених, які перебувають у зазначених установах.

Інформуємо, що на даний час на території Автономної Республіки Крим розташовано 2 слідчих ізолятора (один з яких не експлуатується) та 3 установи виконання покарань, в яких тримається близько 3 тисяч осіб.

Відповідно до статті 4 Кримінально-виконавчого кодексу України підставою виконання і відбування покарання стосовно осіб, в тому числі й тих, які тримаються в установах виконання покарань АР Крим, є вироки українських судів, які набрали законної сили.

На даний час засуджені особи перебувають в установах виконання покарань на території АР Крим на законних підставах, до них застосовуються норми чинного кримінально-виконавчого законодавства України.

Довідково: Порядок і умови виконання та відбування покарань визначаються та забезпечуються відповідно до законодавства, яке діє на час виконання та відбування кримінального покарання, що врегульовано статтею 3 Кримінально-виконавчого кодексу України.

Звільнення від відбування кримінального покарання осіб, засуджених судами України, здійснюється на підставі чинного законодавства України. Вичерпний перелік підстав для звільнення таких осіб визначено статтею 152 Кримінально-виконавчого кодексу України. Будь-які інші підстави для звільнення осіб, засуджених судами України, є незаконними.

Наразі оперативний стан в установах виконання покарань та слідчому ізоляторі на території АР Крим є контрольованим, а морально-психологічний клімат серед засуджених – задовільним. За кошти державного бюджету України згідно зі встановленими нормами здійснюється харчування та комунально-побутове забезпечення усіх категорій ув’язнених.

В подальшому, у разі прийняття відповідних рішень на державному рівні щодо внесення змін у діяльність зазначених установ, Державна пенітенціарна служба України буде вживати необхідні заходи щодо оперативного вирішення усіх нагальних питань згідно з чинним міжнародним та національним законодавством.

Враховуючи те, що протягом останніх двох років чисельність осіб, які тримаються в слідчих ізоляторах та установах виконання покарань на території України, зменшилась на 29 тисяч 554 особи, наразі в установах Державної кримінально-виконавчої служби України є можливість для розміщення відповідних категорій осіб з дотриманням норм житлової площі, передбачених законодавством України.

Також інформуємо, що передача засуджених з однієї держави до іншої здійснюється на підставі положень Кримінального процесуального кодексу України та Європейської Конвенції про передачу засуджених осіб (прийнятої у Страсбурзі 21 березня 1983 року та ратифікованої 60-тьма країнами світу, в тому числі Україною, Росією, Білорусією, Казахстаном та ін.). Врегулювання зазначеного питання здійснюється Міністерством юстиції України та уповноваженим (центральним) органом іноземної держави, який має повноваження від імені держави розглядати запити компетентних органів іншої держави щодо передачі засуджених.

Державна пенітенціарна служба України повідомляє, що наразі жодних офіційних звернень від уповноважених міністерств чи дипломатичних представництв Російської Федерації до ДПтС України щодо правового врегулювання зазначених вище питань не надходило.

Звертаємо також Вашу увагу, що для вирішення проблем та роз’яснення питань, які турбують родичів засуджених і осіб, узятих під варту, в апараті Державної пенітенціарної служби України забезпечено цілодобову роботу «гарячої телефонної лінії». Одержати довідкову інформацію можна, зателефонувавши за номером: (044) 207-36-09.

Для об’єктивного висвітлення діяльності органів та установ, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, а також з приводу одержання коментарів керівництва чи фахівців Служби з актуальних питань просимо журналістів звертатися до прес-служби відомства за телефонами: (044) 207-36-30, (044) 461-86-07.

Прес-служба ДПтС України

версія для друку
повернутись