ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
08.09.2016
Державна пенітенціарна служба України

Представлено п’ятдесят другий випуск соціального телепроекту управління ДПтС України у Дніпропетровській області «Територія каяття» (ВІДЕО)

06 вересня в телевізійний ефір та Інтернет-простір вийшов п’ятдесят другий випуск відомчої програми управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області «Територія каяття». Цього разу авторський колектив телепроекту намагався розібратися як на практиці діє закон «Про вдосконалення порядку зарахування судом терміну попереднього ув’язнення в строк покарання», який в народі охрестили законом Савченко.

Ця тема була обрана не випадково, адже в інформаційному просторі все частіше з’являються повідомлення про страшні злодіяння, які нерідко вчиняються і колишніми тюремними «постояльцями». Останні ж нещодавно отримали законне право покидати місця несвободи раніше призначеного терміну.

Про наслідки застосування даного закону висловлювалися пенітенціарії, адвокатська спільнота, науковці, правоохоронці, та й самі засуджені, які часто не заперечували можливість повернення до злочинного способу життя.

Відповідно до супровідних документів, закон покликаний "відновити права людей, засуджених до позбавлення волі, права яких були значно обмежені під час утримання під вартою". В умовах утримання в'язнів знімальна група проекту пересвідчилися на власні очі. Думки ж самих підслідних відносно життя під вартою розходяться. Однак, щодо перспективи вийти на волю раніше, всі одностайні — рішення правильне.

«Співробітники Державної пенітенціарної служби України не обговорюють закони чи оцінюють їх, а виконують. При цьому ми неодноразово інформували суспільство про небезпеку цього закону, оскільки передусім під дію цього закону потрапили та вийшли на волю особи, які засуджені за тяжкі та особливо тяжкі злочини», - зазначила під час інтерв’ю начальник відділу взаємодії із засобами масової інформації Катерина Денисюк.

Творчій групі телепрограми вдалося зазирнути в саму суть суспільної проблеми, адже значна частина засуджених, які скоюють повторні злочини, не змогли пристосуватися до умов життя у вільному соціальному середовищі. Усвідомлення засудженим своєї провини, щире каяття з приводу вчиненого, намір розірвати зі злочинним минулим – це справа особистого вибору людини. Проте, немає гарантії, що така особа раптом стане «білою та пухнастою».

«У владних колах можуть довго сперечатися над тим як нейтралізувати негативні наслідки такої законотворчості, та тим часом плоди беззаконня пожинають невинні люди. І проблема, мабуть, не лише в тому, що на волю вийшли тисячі колишніх в’язнів… А в тому, що чимало з них, одного разу зазіхнувши на роль Бога, зламавши людські долі, не прагне щиро покаятись і докорінно змінити своє життя?» - до такого висновку прийшов творчий колектив телевізійного проекту «Територія каяття».

Довідка: Всі прихильники телевізійного проекту «Територія каяття», мають змогу ознайомитися з випусками програми в ефірі 9 телеканалу кожний другий вівторок о 18:45 та неділю о 11:45. Попередні випуски програми транслюються в ефірі телеканалу «Регіон» у неділю о 10:30 з повтором у вівторок о 20:00 та в ефірі ТРК «27 канал» щочетверга о 19.40 з повтором у той же час у неділю та вівторок. Також всі бажаючі можуть переглянути випуски проекту на каналі «Територія каяття» відеохостингу «YouTube» та в однойменних групах соціальних мереж «В контакте» та «Фейсбук».

Анна Трушова,
управління Державної пенітенціарної служби
України у Дніпропетровській області

версія для друку
повернутись