ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
12.04.2018
Untitled Document

АДМІНІСТРАЦІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ КРИМІНАЛЬНО–ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ВИРІШУЮТЬСЯ ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ З ПЕРЕНАПОВНЕННЯ МІСЦЬ ПОПЕРЕДНЬОГО УВ’ЯЗНЕННЯ

За останні три роки відмічається стрімке зростання кількості осіб, які утримуються в слідчих ізоляторах. Зокрема з 2016 року загальна чисельність осіб, взятих під варту, та засуджених (далі – ув’язнені) у слідчих ізоляторах та установах виконання покарання зросла з 16616 осіб до – 19278, тобто більше ніж на 2600 осіб.

У державній установі «Київський слідчий ізолятор» (далі – ДУ «Київський слідчий ізолятор») за аналогічний період чисельність ув’язнених збільшилась на 200 осіб. Зазначене створює труднощі у забезпеченні ув’язнених передбаченими чинним законодавством нормами площі відповідно до вимог статті 11 Закону України «Про попереднє ув’язнення». В окремих випадках (скасування планових варт, надходження транзитних осіб, тощо) призводить до незабезпечення всіх ув’язнених індивідуальними спальними місцями.

На таку ситуацію було звернуто увагу Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою під час відвідування даної установи.

За результатами візиту Адміністрацією Державної кримінально-виконавчої служби України проведено спільну нараду з керівництвом Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції щодо раціонального розміщення ув’язнених в ДУ «Київський слідчий ізолятор». У зв’язку із зростанням чисельності ув’язнених в даній установі, прийнято рішення встановити додаткові спальні місця, провести перерозподіл окремих категорій ув’язнених по іншім камерам.

Додатково інформуємо, що Адміністрацією Державної кримінально-виконавчої служби України з метою забезпечення належних умов тримання осіб, які утримуються в слідчих ізоляторах, протягом 2017 року додатково створено 8 дільниць СІЗО при установах виконання покарання на 275 місць.

Причинами зростання чисельності ув’язнених є збільшення кількості осіб, кримінальні справи яких знаходяться у проводженні судів, про що Адміністрацією Державної кримінально-виконавчої служби України повідомлялись Державна судова адміністрація України та Касаційний кримінальний суд Верховного суду України.

Адміністрацією Державної кримінально-виконавчої служби України в межах компетентності вживаються заходи щодо дотримання вимог статті 11 Закону України «Про попереднє ув’язнення» в частині створення належних побутових умов утримання ув’язнених.

Управління Державної кримінально- виконавчої служби України

версія для друку
повернутись