ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
07.11.2018
Державна пенітенціарна служба України

Консолідація зусиль для подолання епідемії туберкульозу

6 листопада 2018 року представники Адміністрації ДКВС України та Державної установи «Центр охорони здоров’я» взяли участь у засіданні круглого столу «Роль Парламентської платформи боротьби з туберкульозом у створенні міжнародного та національного об’єднання спільнот», який відбувся у приміщенні Верховної Ради України.

Метою круглого столу стало обговорення міжнародної та національної політичної ситуації у справах подолання епідемії туберкульозу, а також аналіз отриманого протягом минулого року досвіду та плану співпраці Парламентської платформи боротьби з туберкульозом з державними, громадськими та міжнародними організаціями на наступний рік.

Відкриваючи захід, Голова Парламентської платформи боротьби з туберкульозом, народний депутат України Сергій Кіраль подякував представникам державних та громадських організацій за їх активну роботу задля подолання епідемії і висловив сподівання, що обговорення найактуальніших питань в сфері ТБ слугуватиме основою для подальших стратегічних рішень та спільних кроків.

В своєму виступі Сергій Кіраль також наголосив на необхідності вжиття конкретних кроків в ДКВС України по боротьбі з туберкульозом та розробки відповідної законодавчої ініціативи, нормативних документів та тісної взаємодії у цьому напрямі Міністерства охорони здоров’я України з Міністерством юстиції України. Також відмітив про необхідність вжиття своєчасних заходів щодо подолання депресії у людей, які захворіли на туберкульоз, надання їм психологічної підтримки, а також профілактики захворюваності через своєчасну поінформованість щодо ризиків можливого захворювання.

Під час круглого столу представники Міністерства охорони здоров’я та громадських і міжнародних організацій поінформували про державну політику у сфері протидії туберкульозу; стратегії адвокації, комунікації та соціальної мобілізації в галузі контролю над туберкульозом; ефективного співробітництва між представниками політичної влади та громадського суспільства та впровадження міжнародного досвіду з лікування туберкульозу.

За результатами засідання круглого столу було прийнято резолюцію, яка передбачає розробку національної стратегії щодо боротьби з резистентним туберкульозом, забезпечення координації та співпраці між програмами боротьби з туберкульозом та впровадження сучасного підходу до виявлення, діагностики та лікування туберкульозу

Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими

версія для друку
повернутись