ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
26.11.2018
Державна пенітенціарна служба України

Забезпечення права засуджених на освіту – запорука їх успішної соціальної адаптації в суспільстві

23 листопада в Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України під головуванням заступника начальника Адміністрації ДКВС України з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту, Олега Торкунова проходив круглий стіл на тему: «Забезпечення права засуджених на освіту – запорука їх успішної соціальної адаптації в суспільстві».

Захід проведено за участю представників благодійних організацій «FREE ZONE», «Світло надії» та «Від серця до серця», представників Посольства Федеративної Республіки Німеччина, Міністерства юстиції України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України, Адміністрації ДКВС України, Центру пробації, Українського центру оцінювання якості освіти, Державного підприємства «ІНФОРЕСУРС», Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також представників міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації.

Під час засідання круглого столу розглянуті питання щодо доступу засуджених до формальної та неформальної освіти у місцях позбавлення волі, обговорено їх роль в ресоціалізації та попередженні рецидивної злочинності. Було звернено увагу на важливість доповнення спектру освітніх послуг програмами неформальної освіти, що підвищить ефективність здійснення підготовки засуджених до звільнення та буде сприяти забезпеченню безпеки суспільства.

Представники Адміністрації ДКВС України та державної установи “Центр пробації” окреслили ряд питань, у вирішенні яких вже досягнуто певних результатів та коло проблемних аспектів, яким слід приділити увагу.

«Наша основна мета – зробити так, щоб людина не повернулася в установу виконання покарань. Саме освіта має стати інструментом підготовки людини до звільнення, адаптації у суспільстві”, – зазначив заступник начальника Адміністрації ДКВС з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту, Олег Торкунов.

Регіональний директор DVV International в Україні, Білорусі, Молдові Беттіна Бранд відмітила, що освіта – важливий елемент у розвитку людини протягом життя та суспільства в цілому тому освітній процес має стати поштовхом до змін у пенітенціарній системі.

Керівник FREE ZONE Олексій Загребельний зазначив про важливість впровадження освітніх послуг, що допомагають здобувати життєві навички, оскільки навіть якщо людина їх мала до того, як потрапити у місце позбавлення волі, за роки виконання покарання вона їх може втратити.

Керівник БО «Світло надії» презентував розроблені курси життєвих навичок для засуджених на етапі їх підготовки до звільнення.

Під час круглого столу представник Міністерства освіти і науки України проінформувала, що триває процес розробки нового проекту наказу, який буде регламентувати порядок організації загальноосвітнього навчання у виправних колоніях, спеціальних виховних колоніях та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби.

Також представниками благодійної організації FREE ZONE була організована виставка фотопортретів засуджених “Освіта – шлях додому», в яких зазначено їхні думки щодо отримання освіти.

 

Управління соціально-виховної та
психологічної роботи із засудженими

версія для друку
повернутись