ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
24.01.2019
Державна пенітенціарна служба України

В Адміністрації ДКВС України відбулася презентація результатів національного опитування Асоціацією психіатрів України

23 січня 2018 року в Адміністрації ДКВС України відбулася презентація результатів національного опитування персоналу Державної кримінально - виконавчої служби України щодо надання лікувально-реабілітаційної допомоги особам з розладами, пов’язаними з вживанням психоактивних речовин, під головуванням начальника Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими, полковника внутрішньої служби Калівошка В.М.

На заході були присутні: президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман, голова Секції психології та психіатрії залежності Асоціації психіатрів України Ірина Король, координатор проекту Секції психології та психіатрії залежності Асоціації психіатрів України Юлія Ячнік, лікар-психіатр експерт Секції психології та психіатрії залежності Асоціації психіатрів України Сергій Болтоносов.

Від Адміністрації ДКВС України взяли участь представники Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими, Управління Державної кримінально-виконавчої служби України, Управління оперативно-розшукової роботи, Державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України».

Презентація відбувалася в режимі онлайн транслювання, на селекторному зв’язку перебували представники міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, практичні працівники установ виконання покарань.

Метою даного дослідження була оцінка доступності та характеру лікувально - реабілітаційної допомоги особам з розладами, пов’язаними з вживанням психоактивних речовин. Юлія Ячнік звернула особливу увагу на використання терапевтичних підходів (моделей) лікування залежності в пенітенціарних закладах, серед яких найбільш часто вживаними є арт-терапія (40,9%), консультування зі зловживання ПАР (30,6%), працетерапія (29,5%) та релігійна реабілітація (28,4%). Такі підходи як мотиваційне інтерв’ю, когнітивно-поведінкова терапія та управління гнівом застосовуються обмежено (по 12,5%).

Начальник Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Калівошко В.М. зазначив, що станом на 1 січня 2019 року на профілактичних обліках психологів перебувало понад 8 тис. засуджених, які потребують психологічної допомоги, з них: 1 тис. 335 осіб мають психічні відхилення, 1381 засуджений схильні до вживання наркотичних засобів. При цьому він зауважив про важливість здійснення ефективного підбору та комплектування посад психологів, навчання персоналу соціально- психологічної служби установ виконання покарань та слідчих ізоляторів. Висловив сподівання щодо можливостей запровадження онлайн навчання для персоналу, використовуючи досвід Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.

Результати проведеного дослідження вказують на те, що для забезпечення комплексної та якісної допомоги особам з залежністю необхідні додаткові нормативно-законодавчі зміни щодо створення рекомендацій з лікування та реабілітації осіб з залежністю в закладах ДКВС та навчальні програми для фахівців різних спеціальностей. Розроблені рекомендації зосереджені на впровадженні біопсихоціального підходу та замісної підтримувальної терапії на всіх етапах відбування покарання, роботу мультидисциплінарної команди спеціалістів, зміну (або створення) навчальних програм для фахівців різних спеціальностей.

Управління соціально-виховної
та психологічної роботи із засудженими

версія для друку
повернутись