ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
30.01.2019
Державна пенітенціарна служба України

Співпраця з НОРЛАУ продовжується

У січні 2019 року відбулися засідання Робочих груп Білоцерківського (25 січня) та Харківського регіональних пілотів (29 січня) в рамках реалізації проекту «NORLAU Проект Пробації» з метою обговорення подальших напрямків діяльності щодо підготовки засуджених до звільнення.

Заходи відбулися завдяки експертній підтримці та супроводу норвезьких Радників з питань верховенства права Проект Пробації: Віллі Гіла та Сірі Фйортофт, а також радника з правових питань «NORLAU Проект Пробації»Олександра Гурина.

На зустрічах були присутні:головний спеціаліст відділу соціально-психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України Ірина Рудніцька, в.о. начальника відділу соціально-виховної та психологічної роботи Центрального МРУ Дмитро Коваль, начальник відділу соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Північно- Східного МРУ Юрій Мосійчук,начальник відділу пенітенціарної пробації ДУ «Центр пробації» Андрій Мовчан.

Активну участь в засіданнях Робочих груп взяли практичні працівники державних установ «Білоцерківська виправна колонія (№35)» та «Качанівська виправна колонія (№54)», представники Білоцерківського міськрайонного відділу з питань пробаціїта Слобідського районного сектору Харківського міського відділу з питань пробації.

Було обговорено питання щодо залучення засуджених з пілотних установ до участі у Проекті, до яких можна застосувати статтю 82 Кримінального кодексу України, проблемних аспектів, які виникають у зв’язку із цим. Представниками міжрегіональних управлінь було презентовано план впровадження співпраці між установами виконання покарань та службами пробації, в якому значна роль відводиться здійсненню оцінки потреб засудженого та складанню індивідуального плану підготовки до звільнення. При цьому важливим є залучення державних та недержавних організацій до процесу супроводу засуджених, спільній діяльності задля забезпечення їх успішної реінтеграції в соціум, що буде сприяти зменшенню ризиків вчинення повторних кримінальних правопорушень та безпеці суспільства.

Робота, яка здійснюється в рамках даного проекту, сприяє налагодженню дієвого «мосту» між установами виконання покарань та службою пробації, забезпечує ефективність процесу реабілітації засуджених.

Управління соціально-виховної
та психологічної роботи із засудженими

версія для друку
повернутись