ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
15.05.2019
Державна пенітенціарна служба України

В Міністерстві охорони здоров’я України відбулася робоча зустріч з командою Проекту «EU4Monitoring Drugs»

14 травня 2019 року в Міністерстві охорони здоров’я відбулася робоча зустріч з командою проекту «EU4Monіtoring Drugs» під головуванням заступника міністра охорони здоров’я України Романа Ілика.

Експертами проекту виступили: Tibersu Stosan - науковий аналітик з правоохоронної діяльності та Anne Bergenstrom - науковий аналітик з питань охорони здоровя, EU4MD, ЄМЦННЗ. Даним проектом охоплено 15 держав –учасниць Євросоюзу. На заході були присутні представники державних органів та закладів: Державної служби України з лікарських засобів так контролю за наркотиками Міністерства охорони здоров’я, Київської міської наркологічної лікарні, Державної установи «Центр громадського здоров’я» Міністерства охорони здоров’я, Державної установи «Головне бюро судово-медичної експертизи» Міністерства охорони здоров’я, Державної служби статистики, Національної поліції, Служби безпеки України. Від Адміністрації ДКВС України взяла участь представник Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Управління Державної кримінально-виконавчої служби України, Рудніцька Ірина.

Мета роботи даного проекту - посилити спроможність української національної обсерваторії з питань моніторингу незаконного вживання наркотичних засобів за участі експертів Європейського моніторингового центу з наркотиків та наркотичної залежності (ЄМЦННЗ).

Спілкування відбувалося в інтерактивному режимі, що дало можливість європейським партнерам зрозуміти ситуацію з питань незаконного обігу наркотичних речовин в Україні в цілому, визначити ключові моменти надання допомоги країні в боротьбі з наркотиками, звернути увагу на важливість підвищення ефективності профілактичної роботи.

Tibersu Stosan та Anne Bergenstrom запропонували допомогу Україні у моніторингу обігу наркотичних речовин, проведенні аналізу стратегій та політик в даній сфері. Крім того, Європейський моніторинговий центр з наркотиків та наркотичної залежності зможе також визначити місця, в яких виробляють та збувають наркотики, організувати та проводити навчання відповідного персоналу (регіональні та національні тренінги).

Європейські партнери ознайомили присутніх про розроблені нові методи моніторингу: через інтернет та шляхом дослідження стокових вод, оскільки вони можуть містити залишки наркотичних речовин.

Представник Адміністрації ДКВС звернула увагу присутніх на актуальність даної проблематики в суспільстві, важливість співпраці різних соціальних інституцій в питаннях боротьби з наркотиками, ознайомила з проектом «ДІЯ-ЄС», за підтримки якого найближчим часом буде розпочато реалізацію реабілітаційної програми для наркозалежних засуджених та ув’язнених осіб, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин.

Управління соціально-виховної
та психологічної роботи із засудженими

версія для друку
повернутись