ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
02.08.2019
Державна пенітенціарна служба України

Стан впровадження інженерно-технічних засобів охорони, нагляду і контролю в установах виконання покарань та СІЗО за І півріччя 2019 року.

Для посилення надійності охорони та з метою недопущення вчинення втеч, керівництвом Адміністрації ДКВС України визначений пріоритетний напрямок розвитку системи охорони об’єктів УВП та СІЗО сучасними інженерно-технічними засобами охорони.

Рішенням колегії Адміністрації ДКВС України від 25.01.2019 №1 РК визначено проведення комплексної реконструкції як мінімум однієї ділянки периметру довжиною не менше 100 м у виправних колоніях та двох ділянок периметру в СІЗО (УВП) з обладнанням камерами відеоспостереження зовнішніх і внутрішніх заборонених зон.

Міжрегіональними управліннями Державної кримінально-виконавчої служби України постійно вживаються планомірні заходи щодо модернізації та переоснащення інженерно-технічних засобів охоронного призначення, з метою забезпечення необхідного рівня технічної безпеки колоній. Ведеться наполеглива робота щодо заміни морально та фізично застарілого парку технічних засобів охорони та нагляду сучасними засобами охоронного призначення.

Протягом першого півріччя 2019 року проводилась модернізація інженерних засобів охорони в установах ДКВС України.

З використанням сучасних матеріалів та конструкцій за поточний рік в установах модернізовано 13904 м.п. огорож (3277 м.п. огорож ВЗЗ, 3759 м.п. маскувальних огорож, 2796 м.п. основних огорож, 4072 м.п. противтечових загорож).

З метою документування протиправної поведінки засуджених в УВП та СІЗО протягом першого півріччя 2019 року додатково придбано 129 портативних відеореєстраторів.

На сьогодні використовуються 984 одиниці, що в середньому складає 7 відеореєстраторів на одну установу, за допомогою яких задокументовано понад 830 порушень режиму тримання.

Важливим фактором для забезпечення належного нагляду за засудженими є функціонування центрів відеомоніторингу.

Колегією Адміністрації ДКВС України прийнято рішення щодо створення в установах ефективних та сучасних центрів відеомоніторингу.

Організована належним чином робота центрів відеомоніторингу є запорукою своєчасного виявлення і попередження як порушень режиму з боку засуджених (ув’язнених), так і ефективності виконання службових завдань персоналом установ.

На теперішній час в УВП та СІЗО використовується 7192 камери відеоспостереження, що в середньому становить 55 відеокамер на одну установу. Протягом першого півріччя 2019 року було додатково придбано 804 відеокамери.

Значна увага у 2019 році (на виконання рішення колегії Адміністрації ДКВС України від 25.01.2019 № 1 РК) приділялась модернізації як охоронного освітлення так і освітлення території житлової і виробничої зон установ на сучасні LED-освітлювачі.

Протягом 2019 року установами ДКВС України придбано близько 4000 LED-ламп та прожекторів, які встановлені в заборонених, житлових та виробничих зонах, що суттєво покращило здійснення нагляду за поведінкою засуджених у нічний час та вчасне попередження протиправних дій з їх боку.

Забезпечення УВП та СІЗО засобами радіозв’язку.

Радіозв'язок є однією з важливих ланок в забезпеченні управління та підтримання стабільної оперативної обстановки в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України.

Рішенням колегії Адміністрації ДКВС України від 17.05.2019 № 2 РК визначено активізувати роботу з подальшого нарощування в установах кількості усіх типів засобів радіозв’язку.

На сьогодні в установах експлуатуються 3337 портативних радіостанцій, що становить 81,5% від норми належності, на протязі 2019 року додатково придбано 351 одиниця.

Актуальним на сьогодні є питання забезпечення безперебійної роботи резервних джерел живлення (дизель-генераторів). На сьогодні експлуатується 117 таких установок, 70% з яких використовуються понад 30 років, та є морально і технічно застарілими, на перевірку та експлуатацію яких використовується сотні літрів палива.

Протягом першого півріччя 2019 року проведено роботу в даному напрямку та вже здійснено заміну на більш сучасні та економічні агрегати (дизель-генератори) у чотирнадцяти установах.

Робота в даному напрямку продовжується та перебуває на постійному контролі Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України.

версія для друку
повернутись