ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
27.09.2019
Державна пенітенціарна служба України

Розпочато пілотування «Програми реабілітації для засуджених та осіб, взятих під варту, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин»

В період з 23 по 27 вересня 2019 року відбувся візит іспанських експертів Оскара Ерреро та Франціско Рекена, які є авторами «Програми реабілітації для засуджених та осіб, взятих під варту, з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин» (далі - Програма), розробленої в рамках реалізації проекту «ДІЯ - ЄС: заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності, інтенсивне співробітництво та нарощування потенціалу для боротьби з організованою злочинністю у сфері наркоторгівлі вздовж героїнового маршруту» (далі - проект «ДІЯ-ЄС»).

Експерти під час перебування в Україні відвідали державні установи «Бучанську виправну колонію (№85)» та «Бориспільську виправну колонію (№ 119)», де відбулися координаційні зустрічі з фахівцями, які беруть участь в реалізації даної Програми. Працівниками установ були організовані та проведені групові сесії із засудженими зазначених установ, після чого відбулися обговорення за участю іспанських експертів. Оскар Ерреро та Франціско Рекена відмітили належний рівень підготовки до занять, надали конструктивний зворотній зв'язок персоналу та керівництву державних установ, при цьому зауважили на важливості роботи мультидисциплінарної команди для досягнення ефективності реабілітаційної роботи із засудженими.

В рамках їхнього візиту 25 вересня 2019 року, за участю заступника начальника Адміністрації ДКВС України з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту Торкунова О.М., начальника Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Калівошка В.М., відбулася зустріч з представниками Адміністрації ДКВС України, державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України», які відповідають за реалізацію пілотів. На заході також був присутній керівник благодійної організації «FREE ZONE» Олексій Загребельний, який висловив позитивні відгуки про Програму та зазначив про актуальність її реалізації в установах виконання покарань ДКВС України. Повідомив присутнім про перспективні напрямки роботи в контексті організації роботи з наркозалежними засудженими, які готуються до звільнення, та запропонував пілотування даної Програми в державній установі «Роменська виправна колонія (№ 56)» з 2020 року за підтримки місцевої влади.

Заступник начальника Адміністрації ДКВС України з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту, Торкунов О.М. під час заходу зауважив на тому, що реалізація Програми залежить від ролі керівництва установи, компетентності персоналу, а також індивідуальних особливостей мотивації засуджених.

Начальник Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Калівошко В.М. звернув увагу присутніх на те, що важливими факторами ефективності реалізації даної Програми є рівень компетентності персоналу установ, конструктивна взаємодія між учасниками мультидисциплінарної команди. Також вказав на необхідність проведення навчання персоналу установ виконання покарань, який в подальшому буде реалізовувати дану Програму, здійснення моніторингу результатів її впровадження.

Розвиток важливих життєвих навичок, корекція негативних рис та якостей особистості, набуття засудженими нової інформації під час проведення групових сесій, спрямовані на забезпечення ефективності процесу їх реабілітації. Робота, яка здійснюється в рамках даного проекту, буде сприяти зменшенню ризиків вчинення повторних правопорушень засудженими, оскільки загальновизнаним є зв'язок повторних злочинів із наявністю в особи залежностей.

Управління соціально-виховної
та психологічної роботи із засудженими

версія для друку
повернутись