ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
03.10.2019
Державна пенітенціарна служба України

Розпочато міжнародний проєкт “Просування міжнародних стандартів поводження з неповнолітніми у виправних та виховних установах України”

Проєкт «Просування міжнародних стандартів поводження з неповнолітніми у виправних та виховних установах України» реалізується Helsinska Fundacja Praw Czlowieka та Громадською організацією МАRТ у партнерстві з Освітнім домом прав людини в Чернігові за підтримки Human Rights House Foundation та програми «Зміни в регіоні RITA» (Польща). Координатором проекту від громадської організації МАRТ є Дмитро Науменко. В період з 30 вересня по 1 жовтня 2019 року відбувся тренінг на тему «Дотримання прав дитини в конфлікті з законом в системі ресоціалізації» в рамках даного проекту .

В заході взяли участь заступники начальників міжрегіональних управлінь з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту, представники спеціальних виховних установ, уповноважених органів з питань пробації, навчальних закладів тощо. Від Адміністрації ДКВС України була присутня Ірина Рудніцька, головний спеціаліст відділу соціально-психологічної роботи із засудженими Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими. Під час всіх днів тренінгу в режимі онлайн трансляції контакт з учасниками та ведучими, експертну підтримку процесу взаємодії забезпечувала Ельжбета Чиж, член правління Гельсінського Фонду з Прав Людини (м. Варшава, Польща).

Перший день тренінгу пройшов на базі Академії Державної пенітенціарної служби та був присвячений обговоренню питань щодо прав людини, прав дитини в конфлікті з законом разом з Сергієм Буровим, виконавчим директором Освітнього дому з прав людини, студентами та викладачами Академії. Цікавим, змістовним та конструктивним відбувся діалог із Павлом Пархоменком, ювенальним суддею Бахмацького районного суду Чернігівської області. Під час спілкування учасники ознайомилися з позитивними кроками в удосконаленні судової системи щодо неповнолітніх в конфлікті з законом, перспективними напрямками роботи суддів щодо неповнолітніх, обговорили стандарти прав дитини в конфлікті з законом та їх гарантії в Україні.

Насиченими також були подальші дні роботи на тренінгу, який продовжився на базі Освітнього дому з прав людини. На захід завітали колеги з Грузії Shorena Zedginidze та Sophio Vibliani з організації GCRT (The Georgian Centre for Psychosocial and Medical Rehabilitation of Torture Victims). Вони поділилися власним досвідом роботи з дітьми, які знаходяться у конфлікті з законом, ознайомили учасників з питаннями, що стосуються системи захисту прав дитини у конфлікті за законодавством Грузії.

Протягом тренінгу підтримувався активний діалог з учасниками, обмін думками з питань прав дітей в конфлікті з законом. Значна увага була приділена роботі в групах над кейсами в контексті застосування міжнародних стандартів захисту прав дитини.

Актуальним питанням даної теми було здійснення моніторингу прав дітей в конфлікті законом, його організації та проведення в умовах спеціальних виховних установ з метою оцінки стану дотримання прав неповнолітніх засуджених. Наприкінці заходу учасники отримали індивідуальні завдання щодо розробки інструментарію моніторингу прав дітей в конфлікті із законом, які будуть виконувати дистанційно.

Важливість питання дотримання міжнародних стандартів у спеціальних виховних установах ДКВС України пов’язана з необхідністю забезпечення гідних умов відбування покарання неповнолітніми з метою мінімізації негативного впливу умов ізоляції на їх особистість, сприяння процесу ресоцалізації. Реалізація даного проекту дасть можливість акцентувати увагу суспільства на необхідності посилення захисту прав дітей, здійснити теоретичну та практичну підготовку персоналу, який працює з неповнолітніми засудженими.

Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими

версія для друку
повернутись