ДЕРЖАВНА КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04050 , м. Київ, вул. Мельникова, 81
повернутись 
31.10.2019
Державна пенітенціарна служба України

Взято участь у черговому засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх

30.10.2019 представником Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України взято участь у засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, яке відбулося у Міністерстві юстиції України.

На сьогодні в Україні функціонує розгалужена система збору, обробки та аналізу уповноваженими органами адміністративних даних щодо неповнолітніх у контакті із законом. Адміністрація ДКВС України входить до переліку органів, які є розпорядниками відповідної інформації, зокрема, здійснюється збір та обробка даних щодо неповнолітніх, узятих під варту, які тримаються в слідчих ізоляторах та неповнолітніх, які відбувають покарання у виховних колоніях.

В ході проведення засідання розглянуто результати дослідження національної системи збору адміністративних даних щодо неповнолітніх та обговорено шляхи удосконалення системи, зокрема усунення неузгодженостей між показниками національної системи статистики та показниками міжнародного законодавства.

Довідково: Cтаном на 30 жовтня 2019 року у виховних колоніях відбувають покарання 87 засуджених, в слідчих ізоляторах в статусі осіб, узятих під варту, утримуються 107 неповнолітніх.

Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх – це тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України (далі – КМУ), утворений згідно постанови КМУ від 24 травня 2017 року № 357 з метою запровадження міжінституційної платформи для системного обговорення та вирішення проблемних питань розвитку правосуддя щодо неповнолітніх, прийняття узгоджених рішень, що відповідають інтересам дитини.

Ключовими завданнями Міжвідомчої координаційної ради є:
1.Координація дій органів виконавчої влади з метою забезпечення розвитку політик і практик забезпечення інтересів неповнолітніх, які вчинили кримінальне правопорушення, стали жертвами, або свідками злочинів.
2.Дослідження спроможності запуску єдиної системи органів, що працюють з дітьми.
3.Удосконалення нормативно-правової бази з питань правосуддя щодо неповнолітніх з урахуванням досвіду зарубіжного законодавця.
4.Формування достатніх пропозицій запровадження ефективного правосуддя щодо неповнолітніх, які вчинили правопорушення. 5.Вивчення шляхів вирішення проблемних питань функціонування відновного правосуддя в Україні.

Враховуючи необхідність забезпечення ефективного виконання відповідних завдань, внутрішня структура Міжвідомчої координаційної ради передбачає обов’язкове та факультативне членство. Відповідно до визначених функціональних обов’язків окремих міністерств та інших центральних органів виконавчої влади до її складу на постійній основі входять вищі посадові особи:
Міністерства юстиції України
Міністерства молоді та спорту України
Міністерства освіти і науки України
Міністерства соціальної політики України
Міністерства внутрішніх справ України
Національної поліції України

За згодою участь у діяльності Міжвідомчої координаційної ради беруть:
Представники Генеральної прокуратури України
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини
Уповноважений Президента України з прав дитини
Представники міжнародних організацій
Представники громадських об’єднань

Управління соціально-виховної
та психологічної роботи із засудженими

версія для друку
повернутись